Meta, wyścig, wypadki – lista filmów dla fanów szybkości

pexels-pixabay-274974

Jeśli lubisz Need for Speed lub inne filmy wyścigowe, mamy dla Ciebie jeszcze kilka innych filmów, które mogą trafić w Twój gust. Czy masz w sobie… potrzebę szybkości?

Gry wyścigowe dają dużo frajdy, ponieważ zazwyczaj są krótsze niż prawdziwe wyścigi i pozwalają ci na ściganie się, co daje więcej frajdy niż oglądanie dziesiątek ludzi jeżdżących w kółko. Filmy wyścigowe również dają dużo frajdy, ponieważ pozwalają nam obejrzeć wszystkie zabawne części wyścigów – metę, dramaty podczas wyścigu, wypadki – w bardziej skondensowanych ramach czasowych.

Oto kilka filmów, które mogą Ci się spodobać, jeśli lubisz gry wyścigowe, takie jak seria Need for Speed, a jeśli jeszcze nie oglądałeś tego kultowego klasyka – możesz to zrobić tutaj: https://vodpilot.pl/filmy/need-for-speed.

Wyścig armatniej kuli

Wyścig armatniej kuli to bezpretensjonalna komedia opowiadająca o grupie ludzi biorących udział w przełajowym wyścigu samochodowym. Poza tym nie dzieje się tam wiele więcej, ale jest całkiem zabawnie, wyścigi są solidne i ma fajną obsadę.

Auta

Społeczność filmowa – zwłaszcza internetowa – lubi krytykować filmy Auta za najgorszą rzecz, jaką zrobił Pixar i brak inteligencji charakterystycznej dla wielu innych filmów tego studia. Mają na celu sprzedaż zabawek – które pomagają sfinansować inne, lepsze projekty – i zapewnienie dzieciom czegoś do oglądania przez kilka godzin. Pierwsza i trzecia część to przyzwoite filmy wyścigowe, a jeśli masz dzieci, możecie je razem oglądać.

Szybki jak błyskawica

Ro także nazwa gry wideo marki NASCAR, która w zasadzie oznacza Top Gun z samochodami. Dzięki temu reżyser Tony Scott i aktor Tom Cruise ponownie nakręcą kolejny film o mężczyźnie z ogromnym talentem, ale potrzebującym zapału, by być najlepszym. Ostatnim razem latał samolotami. Tym razem jeździ samochodami. To jest interesujące zagranie, warto obejrzeć.

Wyścig śmierci

Tak – nadal kręcą filmy o Wyścigu Śmierci. Pierwsza część została wydana w 1975 r., a najnowsza w 2018 r. Opowiadają o wyścigach, w których praktycznie nie ma żadnych zasad – ty będziesz chciał zabić swoich przeciwników, aby oni nie zabili ciebie pierwsi. Samochody mają broń, kierowcy w zasadzie używają sztuczek zapaśniczych – to naprawdę głupie, ale całkiem zabawne.

Szybcy i wściekli

Chyba powinienem to poprzedzić stwierdzeniem, że tylko pierwsze cztery filmy Szybcy i wściekli tak naprawdę opowiadają o wyścigach. Konkretnie wyścigi uliczne. Następnie bohaterowie stają się superbohaterami walczącymi z przestępczością i niesprawiedliwością. Tak poważnie. Ale pierwsze cztery to całkiem fajne filmy o wyścigach. I muskularni kolesie.

Wyścig

Wyścig to fantastyczny film skupiający się na dwóch rywalach F1, Jamesie Huntie i Nikim Laudzie. Film jest ciekawy, ponieważ nie pokazuje nam prawdziwego bohatera. Przeskakuje między dwoma kierowcami, pokazując pozytywne i negatywne strony obu, i pozwala nam wybrać, komu chcemy kibicować – jeśli komukolwiek. A sceny wyścigów są naprawdę ekscytujące.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*