Wyposażenie przeciwpożarowe online – sprawdź dlaczego ten sklep może się udać

pobrane

Sprzęt przeciwpożarowy musi posiadać każda większa firma czy instytucja. Dodatkowo również często osoby prywatne decydują się na zakup takiego wyposażenia. Wydaje się więc, że internetowy sklep z artykułami przeciwpożarowymi może być biznesowym strzałem w dziesiątkę. Czy tak rzeczywiście jest?

Kto będzie klientem?

Jak w przypadku każdego biznesu, najlepiej zacząć od ustalenia grupy docelowej. Na pewno bardzo duże zamówienia, jeśli chodzi o takie wyposażenie składają wielkie firmy i organizacje publiczne. Czy jest więc szansa, by właśnie te instytucje dokonywały zakupów w naszym sklepie? Na pewno pozyskanie takich klientów łatwe nie będzie, gdyż z reguły kupują oni gaśnice czy inny sprzęt w hurtowych ilościach, bezpośrednio u producentów lub za pomocą specjalnych pośredników. Szansa, że będą chcieli coś dokupić w niewielkim sklepie nie jest niestety zbyt duża. Chyba że określimy jasno swoją specjalizację i będziemy oferować na przykład bardzo trudno dostępny sprzęt. Lepiej jednak pomyśleć o mniejszych firmach i osobach prywatnych. Za pomocą odpowiedniej promocji będzie można ich nakłonić do zakupu sprzętu pożarowego. Nasze szanse na sukces na pewno zwiększa fakt, że z roku na rok rośnie świadomość zagrożenia pożarowego wśród polskich rodzin oraz niewielkich firm.

Taki sklep to duża odpowiedzialność

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na ludziach, sprzedających sprzęt przeciwpożarowych. Na przykład gaśnice muszą mieć odpowiednie atesty, różne modele są też przeznaczone do gaszenia pożarów wywołanych przez różne substancje. Te wszystkie informacje powinny być widoczne na naszej stronie. Musimy też pamiętać, że gdy sprzedamy sprzęt bez wymaganych zaświadczeń czy atestów, to mogą nas za to czekać surowe kary.

Co powinniśmy oferować?

Kolejną kluczową sprawą jest oczywiście również asortyment naszego internetowego sklepu. Oczywiście powinny się w nim znaleźć przede wszystkim gaśnice. Jeśli naszymi klientami będą przede wszystkim gospodarstwa domowe, to najlepiej oferować nieduże i stosunkowo niedrogie gaśnice płynowe. Oczywiście modele do kuchni oraz takie np. do garażu bardzo różnią się między sobą i powinniśmy o tym pamiętać, opracowując asortyment. Jeśli chcemy również dotrzeć do mniejszych przedsiębiorców, możemy sprzedawać także te większe i droższe gaśnice pianowe czy wodno-mgłowe.

Ale oferta sklepu nie musi się ograniczać do gaśnic. Możemy sprzedawać również czujniki dymu, specjalne koce gaśnicze czy drabinki ewakuacyjne. Większość internetowych sklepów z takimi artykułami oferuje też apteczki samochodowe. Czasem można w nich też dostać instrukcje BHP, znaki fluorescencyjne oraz poradniki. Jeśli nawiążemy współpracę z jakimiś ośrodkami lub specjalistami do spraw bezpieczeństwa, możemy przez taki sklep sprzedawać również szkolenia lub kursy BHP oraz przeciwpożarowe.

Rynek takich sklepów internetowych jest dość mocno rozproszony i nie ma na nim wyraźnego lidera. Może to więc oznaczać, że wciąż jest na nim miejsce na nowych graczy, którzy będą w stanie zaproponować coś ciekawego.

Poradnik opracowano wspólnie z firmą http://www.hydronetka.pl/ dostawcą rozwiązań przeciwpożarowych dla Twojej firmy

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*