Te wypadki nie muszą się zdarzać! O roli rękawich ochronnych.

gloves-5144921_1280

Rozmiar rękawic i odporność na przecięcia to tylko kilka ważnych aspektów ochrony dłoni. Skorzystaj z tego przewodnika, aby mądrze wybrać środki ochrony osobistej.

Wypadki przy pracy mogą mieć niszczący wpływ na pracowników. Oprócz bólu i psychicznej udręki wypadek może spowodować poważne, nieprzewidziane zmiany w życiu. Z perspektywy firmy wypadki są kosztowne. Wypadek może zakłócić produkcję, zaszkodzić morale pracowników, a nawet doprowadzić do poważnych kosztów prawnych i sankcji ze strony organów regulacyjnych. Wpływ gospodarczy wypadków przy pracy we wszystkich branżach jest ogromny.

Dobrą wiadomością jest to, że wypadki nie muszą się zdarzać. Zapobieganie im jest obowiązkiem liderów firmy, pracujących ze swoimi pracownikami, aby chronić wszystkich w miejscu pracy. Wysiłek ten wymaga ciągłej edukacji i perswazji, aby pracownicy przyjęli bezpieczne praktyki pracy – takie jak noszenie odpowiedniego sprzętu ochronnego. Skuteczni liderzy biorą odpowiedzialność za zapobieganie złym rzeczom, które przytrafiają się ich dobrym ludziom.

Jak radzić sobie z ryzykiem?

Ponieważ ręka jest tak złożonym instrumentem, jej naprawa może być bardzo trudna. Po poważnym urazie ręki, ręka może nie funkcjonować tak jak wcześniej, z powodu utraty:
• ruchu,
• zręczności,
• przyczepności.

W niektórych przypadkach pracownicy mogą nie być w stanie wykonać nawet prostych zadań, co powoduje ich niepełnosprawność. Co więcej, pracownicy produkcyjni i budowlani są narażeni na znacznie większe ryzyko niż pracownicy innych branż.

Jak można się spodziewać, wiele zagrożeń związanych z ręką jest związanych ze sprzętem, w tym ze sprzętem wibracyjnym, sprzętem obrotowym oraz punktami zaciskania narzędzi i sprzętu. Narażenie na chemikalia, przecięcia i przebicia ostrymi narzędziami również stanowią poważne zagrożenie. Do akcji wkracza również Matka Natura poprzez ukąszenia owadów, użądlenia pszczół, patogeny przenoszone przez krew i skrajnie wysokie lub niskie temperatury. Zagrożenia te mogą powodować różnego rodzaju urazy dłoni. Skaleczenia lub skaleczenia mogą zerwać nerwy, ścięgna lub mięśnie i mogą ulec zakażeniu. Złamania kości mogą uszkodzić pobliską tkankę i być trudne do naprawy.

Inna kategoria urazów rąk, zapalenia skóry i oparzeń, jest spowodowana bezpośrednim kontaktem z chemikaliami, detergentami, metalami i bardzo gorącymi lub zimnymi przedmiotami. Zapalenie skóry może pojawić się natychmiast po kontakcie lub może rozwinąć się po kilku kontaktach z chemikaliami znanymi jako uczulacze, które później wywołują reakcje alergiczne.

Co począć z tymi wszystkimi ponurymi wiadomościami? Na przykład rękawice antyprzecięciowe chronią dłonie przed bezpośrednim kontaktem z przedmiotami ostrymi, takimi jak noże, metalowe części maszyn przemysłowych i ostre krawędzie. Wiele nowych, zaawansowanych technologicznie rękawic — wykonanych z włókien o wysokiej wytrzymałości i specjalnych powłok — zapewnia doskonałą ochronę przed przecięciami i otarciami. Rękawice odporne na chemikalia zapewniają również znaczną ochronę pracownikom.

Polecamy:
Przejazd kredytowany do Holandii – na czym polega?
Odkup odszkodowania komunikacyjnego przez firmę TB Ekspert

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*