Wyciskarka wolnoobrotowa – czym jest i czy warto w nią zainwestować?

blender-10933_960_720

Ponieważ wielu z nas szuka zdrowszych sposobów na to, by cieszyć się jedzeniem, wyciskanie soków stało się najnowszym trendem, po tym jak wszyscy ludzie zaczęli już od dłuższego czasu doceniać właściwości smakowe i zdrowotne tego napoju. W dzisiejszych czasach wszystko może być „zsokowane” i jest na to wiele sposobów. Niektórzy używają mikserów, inni wolą urządzenia wykonane specjalnie do wyciskania soku.

Ty też możesz wybrać bardziej popularną metodę szybkiego wyciskania soku, która wykorzystuje urządzenia oparte na wirówce lub mniej zrozumiałą, ale zdobywającą popularność – wyciskarkę, która wyróżnia się metodą powolnego wyciskania soku.

Wolnoobrowa wyciskarka do soków i jej specyfika

Mechanizm tradycyjnej maszyny do wyciskania soków w porównaniu z powolnym wyciskaniem soku w wyciskarce mocno się różni. Przy pomocy klasycznej sokowirówki owoce lub warzywa są rozrywane za pomocą wirujących ostrzy. Sok jest następnie ekstrahowany z masy włóknistej przez wirowanie z dużą prędkością, wytwarzając ciecz, która została pozbawiona masy celulozowej i włókna. Za pomocą wyciskarki do soków wyciska się sok i oddziela. W przypadku tych wolnoobrotowych sokowirówek wytwarza się więcej soku i jest mniej pozostałości niż w przypadku sokowirówek odśrodkowych o dużej prędkości.

Wielką korzyścią jest to, że można użyć mniej owoców i warzyw, aby uzyskać pożądaną objętość sokowirówki. Wyciskarka wolnobrotowa może wydobywać więcej soku ze swoich produktów, oszczędzając pieniądze.

Picie soków ze względów dietetycznych lub jako sposób na przygotowanie zdrowego, smacznego napoju to świetny pomysł na codzienną dawkę owoców i warzyw. Wyciskanie można wykonać prawie z dowolnego owocu lub warzyw. Jest to również świetny sposób, aby zachęcić dzieci do picia warzyw, w przeciwnym razie uniknęłyby ich jedzenia. Możesz również użyć takiej wyciskarki jako okazji do skosztowania innych warzyw, których nie lubisz jeść w innej formie. Typowe wyciskanie soku jest dość szybkie i głośne. Powolne staje się coraz bardziej popularne, ponieważ wyciskarki:

  • działają znacznie ciszej

  • produkują sok lepszej jakości.

Klasyczna sokowirówka oddziela sok od miazgi, jak również usuwa to, co powszechnie uważa się za najważniejszą część owocu: włókno. Korzyści dietetyczne wynikające z tego co daje wyciskarka wolnoobrotowa opinie są nieograniczone i chociaż spożywanie owoców w ich pierwotnej formie jest niezmiennie bezkonkurencyjne to powolne wyciskanie soku jest na drugim miejscu. Wielu krytyków soków twierdzi, że ich picie jest bez sensu – bo nie ma w nich najważniejszej części warzyw i owoców, która jest włóknem. Argument ten przestaje być aktualny, gdy zerknie się na ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Jedną z korzyści płynących z wyciskania jest oczyszczanie organizmu. Zwiększenie spożycia błonnika to świetny sposób na uwolnienie organizmu z toksyn i pozyskanie dla lepszego zdrowia.

Wśród wielu ważnych powodów picia takiego soku, jest kilka zalet charakterystycznych tylko dla wyciskarki, jak niższy poziom hałasu. Wszyscy zbyt dobrze znamy głośne dźwięki blendera lub szybszych sokowirówek. Teraz można z tym skończyć!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*