Wybieramy najlepsze perfumy męskie do pracy

Young man architect in office

 

Jakie są najbardziej odpowiednie męskie perfumy do używania na co dzień? Takie, których można używać ze spokojem udając się do pracy, gdzie niewskazane jest przyodziewanie się w duszące i męczące dla otoczenia zapachy? Wybraliśmy dla Was kilka propozycji, które być może będą inspiracją do zrobienia bardzo dobrego prezentu bliskiemu nam mężczyźnie.

  1. Diorvage – świeży, elegancki i intensywny zapach z nutami paczuli, ambrowego drewna i bergamotki.
  2. Perfumy Bleu de Chanel – świeży, pikantny i aromatyczny zapach z dominującymi nutami grejpfruta, cedru i drzewa sandałowego.
  3. Acqua di Gio by Giorgio Armani – lekki, oceaniczny i orzeźwiający zapach z nutami cytrusów, drzewa różanego i piżma.
  4. Dior Homme – elegancki, minimalistyczny i klasyczny zapach z nutami lawendy, ambry i wanilii.
  5. Paco Rabanne Invictus – dynamiczny, energetyczny i męski zapach z nutami grejpfruta, białego drewna i ambry.

Należy jednak pamiętać, że zapach jest bardzo osobistą sprawą, więc zawsze warto przetestować perfumy na skórze, aby sprawdzić, jak będą reagować z naturalnym zapachem ciała. Warto także podejrzeć, jakich perfum używa osoba, którą chcemy obdarowywać. Warto przy tym zwrócić uwagę na dominujące nuty w perfumach, których już używa obdarowywany przez nas osobnik.

Dlaczego nie wszystkie perfumy są odpowiednie w niektórych miejscach pracy?

Jeśli sami szukamy dobrych perfum do pracy dla mężczyzny, pamiętajmy, że muszą być to zapachy lekkie. Niektóre ciężkie perfumy mogą mieć intensywny i duszący zapach, który może być przytłaczający dla innych osób w otoczeniu. To może zaszkodzić atmosferze pracy i utrudniać koncentrację innym pracownikom. Ponadto, ciężkie perfumy mogą doprowadzać nawet do wywoływania reakcji alergicznych u innych osób! W niektórych miejscach pracy, takich jak restauracje, szpitale czy laboratoria, ważne jest utrzymanie neutralnego zapachu w otoczeniu. Dlatego, jeśli pracujemy w takim miejscu, odradza się stosowania perfum na co dzień, pozostając jedynie przy perfumach na wieczór. Warto także wykazać się wyczuciem, rozpoczynając nową pracę biurową. Choć w niektórych miejscach pracy zakłada się, że pracownicy będą używać perfum, w innych, bardziej nieformalnych środowiskach, może być postrzegane jako nieodpowiednie i nieprofesjonalne.

Które perfumy są zbyt ciężkie do używania ich na co dzień w pracy?

Z pewnością będą to orientalne perfumy z nutami przypraw, bursztynu, paczuli lub wanilii. Również perfumy z intensywnymi nutami kwiatowymi, np. z jaśminem, tuberozą, różą lub ylang-ylangiem mogą okazać się nieodpowiednie na co dzień. Podobnie jak perfumy z ciężkimi i bogatymi nutami drzewnymi, takie jak perfumy z sandałowcem, cedrem lub piżmem. Perfumy z mocnymi nutami skóry, takie jak perfumy z nutami skórzanej lub tabaki także określane są często jako te dedykowane raczej na noc.

Kierowca zawodowy kat. C+E w Niemczech: Jak podjąć pracę?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*