Toaleta w miejscu pracy – czy Twoja spełnia wszystkie wymagane kryteria?

sink-5004148_640

W miejscu pracy powinniśmy mieć zapewnione odpowiednie warunki nie tylko przy stanowisku pracy, ale również w innych miejscach. Bardzo ważne są toalety, z których pracownicy korzystają na co dzień. Pracodawca powinien zadbać o to, by była ona odpowiednio wyposażona i spełniała wszystkie zasady bhp.

Łazienki w miejscu pracy powinny być dopasowane do potrzeb pracowników, ale również do ich liczby. Inaczej wyglądają łazienki w niewielkim biurze, a inaczej w dużych halach produkcyjnych, w których pracować może nawet kilkaset osób. W dużych biurowcach łazienki powinny znajdować się na każdym piętrze. W halach produkcyjnych czy na świeżym powietrzu powinny się znajdować w odległości maksymalnie 125 metrów od stanowiska pracy. Pracownicy powinni mieć bowiem możliwość korzystania z łazienki w pobliżu. Co więcej, jeśli w danym miejscu nie ma dostępu do łazienki, to do pracodawcy należy obowiązek zapewnienia przenośnych toalet. Jeśli ich w miejscu pracy nie będzie, pracownicy mają prawo to zgłosić.

Dobrze wyposażona łazienka firmowa

Firmowe łazienki powinny być nie tylko w odpowiedniej ilości, ale również właściwie wyposażone. Przede wszystkim, musi się w nich znajdować właściwa liczba kabin z toaletami. Gdy będzie ich zbyt mało, przy dużej ilości pracowników mogą być po prostu niewystarczające. Co więcej, w łazienkach musi również znajdować się pomieszczenie przejściowe między korytarzem a pomieszczeniem z kabinami. Powinny się w nim znaleźć umywalki z bieżącą wodą, a także suszarki do rąk oraz dozowniki do mydła. Dozownik do mydła to o wiele lepsza alternatywa dla zwykłych kostek czy mydła w płynie. Są stabilne, mocne, wytrzymałe, łatwo się je napełnia i można z nich bezproblemowo korzystać. Podobnie jest w przypadku suszarek do rąk. Sprawdzają się dużo lepiej niż zwykłe papierowe ręczniki. Najczęściej te ostatnie powodują bowiem spory bałagan w łazienkach.

Warto inwestować w elegancki wygląd

Wygląd łazienek ma duży wpływ nie tylko na pracowników, którzy z nich na co dzień korzystają. W wielu firmach do łazienek chodzą również klienci, którzy korzystają z usług firmy. Choć to pomieszczenia nie tak istotne jak biura i inne reprezentacyjne wnętrza, mają również wpływ na budowanie wizerunku firmy. Jeśli właściciel firmy planuje remont pomieszczeń dla pracowników, powinien zadbać także o remont i odświeżenie sanitariatów. Jeśli łazienki dawno nie były remontowane, najczęściej powodują sporo kłopotów w codziennym użytkowaniu. Tu coś cieknie, tam nie działa, co powoduje, że często trzeba wzywać fachowców od awarii. Jeśli natomiast zadbamy o nowoczesne wyposażenie i chociażby podstawowe prace remontowe, łazienka na pewno będzie dobrze się prezentowała i nie będzie powodowała problemów z funkcjonowaniem. Inwestycja w remont na pewno nie będzie więc niepotrzebnym wydatkiem i warto o niej pomyśleć także w czasie planowania długofalowych wydatków firmy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*