O czym pamiętać wybierając firmowe prezenty świąteczne?

Pudelko-prezentowe-Black-Gold-1-

W niektórych porach roku prezenty firmowe są koniecznością – prezenty dla nowego sprzedawcy, prezenty wysyłane jako podziękowania za firmę klienta, prezenty dla pracowników i menedżerów, a lista jest długa. Podaruj niewłaściwy prezent, a może on trafić do dolnej szuflady. Co gorsza, zły prezent może kogoś urazić. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby na wybranie cennych prezentów i wzmocnienie relacji.

Kupowanie idealnego prezentu firmowego dla klientów nigdy nie było łatwiejsze dzięki dostępności produktów online i detalicznych. Jednak dzięki szerokiemu wyborowi pomysłów na prezenty świąteczne dla firm - wiąże się to z oszałamiającym wyborem. Zanim zdecydujesz się znaleźć idealny prezent firmowy dla swoich klientów, poznaj podstawy kupowania prezentów firmowych.

Według danych, najważniejsze prezenty korporacyjne to:

  • Kalendarze (49%)

  • Bony upominkowe dla handlu detalicznego lub restauracji (26%)

  • Produkty firmowe (23%)

  • Kosz owoców lub żywności lub darowizny na cele charytatywne (po 18%)

  • Kwiaty lub rośliny oraz wino lub likier (związane 10%)

Zanim skończysz i kupisz „wypróbowany i prawdziwy” prezent firmowy, zastanów się nad tymi podstawami kupowania prezentów biznesowych.

Sprawdź zasady firmy

Wiele firm i urzędów będzie miało politykę dotyczącą prezentów ograniczającą wartość prezentu w złotych lub zakazującą prezentów. Pamiętaj, aby sprawdzić z odbiorcami ograniczenia związane z dawaniem prezentów, aby nie musieli zwracać przedmiotu.

Określ potrzeby

Wiedza o tym, co kupić klientowi korporacyjnemu, jest największym wyzwaniem związanym z kupowaniem prezentów biznesowych. W wielu przypadkach trudno jest poznać swoich klientów na poziomie osobistym. Najlepiej jest zadzwonić do klientów i zapytać ich, co im się podoba, jakie są ich hobby itp., aby uzyskać świetny pomysł na zakup.

Weź pod uwagę różnice kulturowe

W każdym kraju i kulturze obowiązują własne zasady kupowania prezentów firmowych. Na przykład w Chinach prezent nigdy nie powinien być opakowany na biało, ponieważ symbolizuje śmierć.

Postaw na jakość

Każdy prezent biznesowy, który wysyłasz, odzwierciedla wizerunek Twojej firmy. Unikaj prezentów o niższej jakości, które mogą zaszkodzić Twojemu wizerunkowi. Kupuj produkty wysokiej jakości bez nadwyrężania budżetu.

Użyj kart odręcznych

W obecnym wieku zbyt łatwo jest wysłać po prostu kartkę z prezentem i podpisem. Aby uzyskać trwalsze wrażenie, dodaj odręczną notatkę zawierającą swoje przemyślenia.

Wydaj na opakowanie

Równie ważne jak wybór odpowiedniego upominku firmowego dla klienta jest samo opakowanie prezentu. Poświęć czas i pieniądze na opakowanie, aby odzwierciedlić swoją wartość dla relacji z klientami. Jeśli nie masz talentu do pakowania prezentów lub nie masz czasu, skorzystaj z wielu usług pakowania prezentów dostępnych w sklepach detalicznych i centrach handlowych.

Dostarczaj osobiście

Jeśli Twoja biznesowa lista prezentów nie jest zbyt duża, rozważ osobiste dostarczenie prezentu wybranej osobie. Osobisty prezent sprawi, że będziesz w centrum uwagi swoich klientów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*