Poznaj wszystkie fakty na temat rzucania palenia

cigarettes-3564364_640

Palenie papierosów jest z pewnością uporczywym nałogiem wielu z nas. Dlatego bardzo często staramy się, mniej lub bardziej skutecznie, rzucić palenie. Na przestrzeni lat utarło się wiele mitów i faktów na temat tej czynności. W tym artykule zajmiemy się przede wszystkim faktami, jakie dotyczą rzucania palenia. Poznaj wszelkie tajniki tego zagadnienia, a przybliżysz się do upragnionego celu. Zapraszamy do artykułu!

Musisz wiedzieć kiedy rzucić

Niewątpliwie jest to fakt dotyczący rzucania palenia. Sam moment jest kluczowym aspektem skutecznego rzucania palenia. Jeżeli przez wiele lat regularnie, w konkretnych okolicznościach, paliliśmy papierosy, to niewątpliwie pewne sytuacje będą nam przypominały o tym przykrym nałogu. To właśnie dlatego często bezskutecznie staramy się rzucić papierosy, gdyż okoliczności bardzo mocno nas kuszą. Musisz być przekonany co do rzucania palenia i przede wszystkim wybrać odpowiedni moment. Wówczas będziesz w stanie skutecznie walczyć z nałogiem. Jeżeli w pracy regularnie paliłeś papierosy to koniecznie weź urlop. Zaplanuj te wolne dni tak, aby wykorzystać je aktywnie i by w pełni sprawiały Ci przyjemność. Te czynności nie mogą Ci jednak przypominać o paleniu, dlatego wybieraj z głową!

Otoczenie ma znaczenie

Jest to jak najbardziej fakt, który często bardzo uprzykrza rzucanie palenia. Musisz zdecydowanie ograniczyć kontaktu z palaczami i miejscami, w których paliłeś papierosy. Z pewnością będzie Ci to pomocne w rzucaniu palenia. Oczywiście nie musisz ograniczać kontaktów z najbliższymi na stałe. Opowiedz im o swoich zamiarach – na pewno zrozumieją. Gdy najgorsze momenty rzucania przeminą, będziesz w stanie spędzać czas ze znajomymi bez pokusy papierosów. Jednak jesteśmy pewni, że z czasem spędzani czasu z palaczami nie będzie dla Ciebie żadną przyjemnością – będą po prostu śmierdzieć dymem tytoniowym, co nie będzie już dla Ciebie atrakcyjne.

Początki nie są proste

Niewątpliwie początki nie są proste i jest to jak najbardziej fakt. W początkowych dniach z pewnością ujawnią się objawy zespołu odstawiennego – przez co pierwsze dni na pewno będą męczącę. Najgorsze i najbardziej uporczywe objawy mijają po około tygodniu. Musisz jak najbardziej zmusić się do niepalenia przez ten okres czasu, a reszta pójdzie z górki! Poza tym warto zaopatrzyć się w zdrowe przekąski. Rzucając papierosy na pewno będziesz miał ochotę na małe podjadanie pomiędzy posiłkami. Właśnie dlatego, unikając niezdrowych przekąsek, warto zaopatrzyć się w jakieś warzywa czy owoce. Wówczas rzucanie na pewno będzie dla Ciebie skuteczne. Suplement diety Nicorix również może być skuteczny na rzucenie palenia.

Palenie papierosów w ciąży szkodzi dziecku

Jak najbardziej jest to faktem. Palenie podczas ciąży sprawia, że poronienie staje się znacznie bardziej prawdopodobne. Możliwy jest również przedwczesny poród. Palenie szkodzi również zdrowiu narodzonemu dziecku, które jest bardziej podatne na wszelkie choroby immunologiczne. W żadnym przypadku nie pal podczas ciąży – jest to najlepszy okres dla Ciebie, aby rzucić ten zgubny nałóg.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*