KPiRy i Księgi Handlowe – jak poskromić księgowość i nie dać się zwariować?

accountant-1238598_640

Bycie przedsiębiorcą to nie łatwe zadanie, choć dla dużej części społeczeństwa osoby z własną działalnością nadal kojarzą się negatywnie z łatwym zarobkiem. Mistyczny “prywaciarz” niejednokrotnie oskarżany jest o wyzysk, manipulacje i dorabianie się w sposób niegodny, a prawda jak zawsze jest zupełnie inna. Własna działalność gospodarcza to wiele obowiązków i problemów, z którymi osoba pracująca na etacie nigdy się nie spotka, ot choćby księgowość – wielka mroczna siła, za którą dziesiątki operacji, setki przepisów i tysiące regulacji. Jak poskromić księgowość przez internet i nie dać się zwariować? O tym w dzisiejszym poradniku!

Nie taki diabeł straszny, jak go malują, ale gdzie diabeł nie może tam księgową pośle!

Tym, co skutecznie (ale i niesłusznie) odstrasza od przejścia na własną działalność gospodarczą, jest bez wątpienia księgowość. Choć mało kto samodzielnie zajmuje się własnymi rozrachunkami, mityczna księgowa kojarzy nam się z czymś zupełnie diabolicznym, zupełnie niepotrzebnie. Przecież księgowa (lub księgowy!) jest właśnie po to, by wszelkie prawne demony od nas odegnać. To właśnie księgowość załatwia za nas dużą część formalności związanych z finansami, ubezpieczeniem czy wymogami urzędu skarbowego. Dobra księgowość to skarb, który znacząco ułatwia życie przedsiębiorcy, no tylko na jaką się zdecydować? Moim zdaniem, księgowość przez internet to najwygodniejsza opcja!

Kamiemień bije nożyczki, a cyfra bije papier, bo wygodniej rozliczać się przez internet!

W dobie powszechnego internetu coraz więcej spraw załatwiamy bez wychodzenia z domu. Zakupy, konferencje, rozrywka czy chociażby nauka – wszystko to możemy ogarnąć z poziomu kanapy w salonie, dlaczego więc mielibyśmy się tłuc po pocztach, żeby załatwiać wszelkie ważne sprawy związane z rozliczeniem własnego przedsiębiorca. Nie wiem, i nie chcę wiedzieć! Ważne jest to, że nie trzeba tego robić, wystarczy wybrać księgowość przez internet. Wygodna platforma, opieka doświadczonej księgowej i możliwość uploadowania dokumentów w formie elektronicznej – witamy w 2019 roku, tak to się robi teraz. Wygodniej, szybciej i co ciekawe taniej, bo za księgowość internetową z reguły przyjdzie zapłacić nam znacznie mniej, niż za tradycyjną usługę w fizycznym biurze obrachunkowym. Moim zdaniem jest to opcja idealna i wszystko wskazuje na to, że mam rację, bo coraz więcej osób przechodzi na tego typu usługę!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*