Wskazówki, jak kupić części Hyundai w dobrej cenie. Zobacz, co warto wiedzieć

części hyundai

Posiadanie samochodu to ogromna przyjemność, ale często również spore wydatki. Co wiąże się z mieniem auta? Konieczność m.in. wymiany olejów, opon, konserwowania, ale także i wymiany części. Kupujesz części zamienne do Hyundai’a? A może chcesz poprawić osiągi swojego samochodu? Zobacz, jaki wybrać odpowiednie części Hyundai, aby zwiększyć wydajność Twojego pojazdu lub przywrócić mu sprawność.

Jak wybrać części Hyundai do swojego samochodu?

Wielu techników samochodowych polega wyłącznie na częściach zamiennych OEM (czyli częściach wyprodukowanych specjalnie dla marki i modelu) lub OEQ, ponieważ chcą ograniczyć problemy ze zgodnością i potencjalne przestoje pojazdu na drodze.

Co oznacza OEM, OE, OEQ na oznaczeniach części Hyundai?

W 2010 roku Unia Europejskiej wprowadziła dyrektywę GVO, która dała prawo każdemu użytkownikowi i posiadaczowi auta naprawiać je w różnych, niezależnych serwisach samochodowych i to bez utraty gwarancji. Była to ogromna zmiana, jeśli chodzi o sprzedaż części i zamienników do samochodów.

Dyrektywa unijna wprowadziła podział na kategorie części samochodowych. Jakie?

  • OE - to części oryginalne, które są opatrzone logotypem producenta samochodu, czyli np. jak części Hyundai.
  • OEM - czyli części oryginalne, które pochodzą z tej samej wytwórni, co elementy i części Hyundai, które są przeznaczone na tzw. pierwszy montaż. To części, które są sygnowane logotypem producenta – nie zaś marką samochodu.
  • OEQ - to zamienniki, czyli części Hyundai porównywalnej jakości, co oryginalne materiały. Spełniają wszelkie kryteria, które wyznacza prezydent.
  • AM - części Hyundai, które nie mają określonej jakości.

Co wiedzieć przed wyborem części do samochodu?

Dlaczego warto zdecydować się na części Hyundai do swojego modelu? Przy wysokiej konsumpcji oraz sprzedaży samochodów klienci potrzebują części zamiennych. Samochody jak wszystkie maszyny – po prostu się psują! Nie każdy klient udaje się do autoryzowanych centrów serwisowych po wygaśnięciu gwarancji na ich pojazd. Dlatego ludzie szukają części zamiennych w Internecie lub w sklepach z częściami. Jest to jednak wyjście dość ryzykowne, ponieważ wiele sklepów sprzedaje fałszywe alternatywy po niższych cenach, a te części są nie tylko gorszej jakości, ale także nie działają optymalnie.

Co musisz sprawdzić lub czego powinieneś dowiedzieć się przed wyborem odpowiednich części Hyundai do swojego samochodu? Jeśli jesteś kimś, kto chce samodzielnie kupować części zamienne, oto lista rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zawsze mieć oryginalne elementy samochodowe, które powinieneś mieć w zapasie!

  1. Przede wszystkim musisz sprawdzić,jakich części potrzebujesz i w jakiej ilości jest konieczny ich zakup. Musisz mieć jasność co do tego, aby nie kupować części, której nie potrzebujesz, ani nie przegapić części, której faktycznie potrzebujesz. Załóżmy, że wymieniasz skraplacz klimatyzacji w swoim samochodzie, sprawdź, jakie inne elementy podtrzymujące (takie jak rury, węże itp.) są wymagane do instalacji skraplacza, a następnie zamów wszystkie części odpowiednio. Zawsze warto spisać listę potrzebnych części.
  2. Po ustaleniu, jakich części potrzebujesz, rozpocznij badanie tych części, aby sprawdzić, czy są dostępnealternatywy innych renomowanych marek, czy występuje jakaś różnica w cenie, czy kupowanie online jest tańsze w porównaniu z offline, itp.
  3. Możesz również porozmawiać z autoryzowanym serwisem. stacji lub u lokalnych dystrybutorów części zamiennych, aby sprawdzić, czy mają to, czego chcesz. Porównaj ceny różnych marek i upewnij się, że część jest odpowiednio kompatybilna z Twoim samochodem.
  4. Zawsze warto zanotowaćnumery części OEM. Numer części dowolnej części zamiennej można znaleźć, dzwoniąc do autoryzowanej stacji obsługi. Niektórzy producenci mają nawet swoje katalogi części zamiennych, w których łatwo jest znaleźć numery części.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*