Wodzirej i konferansjer – czy jest jakaś różnica?

h3

Choć praca wodzireja i konferansjera wyglądają dosyć podobnie, w rzeczywistości ich zadania są nieco inne. Nie zmienia to jednak faktu, że wodzirej może być też dobrym konferansjerem.

Wodzirej ma przede wszystkim za zadanie rozkręcić imprezę w jej nieoficjalnej części. Wynajmowany jest przede wszystkim na wesela, a także na inne większe imprezy, w tym także firmowe. Jego zadaniem jest prowadzenie imprez, zachęcanie gości do zabawy, wyciąganie ich zza stołów na parkiet. Dzięki wodzirejowi każda zabawa może być udana i na długo zapamiętana.

Styl prowadzenia dobrany do imprezy i gości

Dobry wodzirej potrafi wyczuć towarzystwo i jego potrzeby oraz dopasować rodzaj puszczanych utworów czy organizowanych zabaw do indywidualnych potrzeb, między innymi do kategorii wiekowej. Trzeba pamiętać, że podczas imprez weselnych bawią się zarówno osoby młode i aktywne, jak i starsi członkowie rodziny. Przekrój wiekowy jest dosyć spory, a chodzi o to, by wszyscy goście bawili się równie dobrze. Wodzirej musi więc odpowiednio się przygotować i mieć wiele pomysłów w sytuacji, gdy jedna czy druga zabawa nie spotkają sięz dużym zainteresowaniem gości.

Konferansjer prowadzi bardziej oficjalne uroczystości

W odróżnieniu od wodzireja, konferansjer nie prowadzi zabawy przy muzyce. Jego zadaniem jest najczęściej prowadzenie oficjalnych uroczystości, ważnych wydarzeń firmowych, dużych gali i innych spotkań, które odbywają się przy udziale publiczności. Konferansjer musi dopasować swój styl, zachowanie i sposób prowadzenia imprezy w zależności od jej tematyki, branży oraz indywidualnych potrzeb klientów. Zupełnie inaczej prowadzi się bowiem rocznicową imprezę firmową, a inne potrzeby ma oficjalna gala związana z jakąś poważną uroczystością.

Dobrego wodzireja warto szukać z wyprzedzeniem

Dobry wodzirej z pewnością odnajdzie się również w pracy konferansjera. Do obu tych zajęć potrzebne są dosyć podobne cechy charakteru i umiejętności – trzeba umieć zapanować nad publicznością, dopasować styl i sposób prowadzenia do indywidualnych potrzeb, zadbać o to, by wszyscy goście doskonale się bawili. Wodzirej Warszawa to osoba, która sprawdzi się podczas prowadzenia dowolnej imprezy dla mniejszej lub większej grupy ludzi. Kto poszukuje dobrego i profesjonalnego wodzireja, powinien szukać go z odpowiednim wyprzedzeniem. Po pierwsze dlatego, że profesjonaliści najczęściej mają kalendarze wypełnione na wiele miesięcy do przodu i na ostatnią chwilę trudno jest znaleźć u nich wolne terminy. A po drugie – wodzirej musi mieć też czas, aby przygotować się do imprezy, stworzyć jej ramowy plan, zaplanować konkretne zabawy czy atrakcje. Trzeba pamiętać, że prowadzenie imprezy to wiele godzin pracy, w której trzeba zadbać o to, by goście mieli czas na jedzenie, zabawę, tańce oraz na dodatkowe atrakcje. Najlepiej, aby poszczególne punkty przeplatały się ze sobą w taki sposób, aby nikt nie czuł się zmęczony czy znudzony.

1 odpowiedzi "Wodzirej i konferansjer – czy jest jakaś różnica?"

  1. Gdzie najlepiej zorganizować fajne imprezy plenerowe z dala od siedziby firmy? Chciałabym zrobić imprezę dla pracowników firmy w sezonie letnim i zastanawiam się nad jakimś ciekawym pomysłem. Z doświadczenia wiem, że imprezy w miejscu pracy nie sprawdzają się zbyt dobrze. Najlepiej, aby odbywały się w jakimś neutralnym miejscu, gdzie można odreagować codzienne obowiązki, zrelaksować się i spędzić przyjemnie czas na dobrze zorganizowanych atrakcjach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*