W jaki sposób przygotować nieruchomość do celów inwestycyjnych?

product-realestate

Jeśli mamy wolną nieruchomość, w której nie mieszkamy, warto wykorzystać ją do celów zarobkowych. Niektóre osoby decydują się na szybką sprzedaż, inne wybierają długoterminowy wynajem, dzięki czemu mogą mieć z tego dodatkowy dochód. Za każdym razem jednak warto zadbać o to, by nieruchomość była jak najbardziej atrakcyjna dla potencjalnego kupującego czy wynajmującego.

O pewne kwestie dbać nie trzeba, gdyż są niezależne od nas. Ma to miejsce w sytuacji, gdy mieszkanie znajduje się w doskonałej lokalizacji – w centrum miasta lub w innym dogodnym puncie. Taka nieruchomość będzie cieszyła się zainteresowaniem nawet wtedy, jeśli będzie prezentowała się dosyć kiepsko lub nawet, gdy będzie to mieszkanie do remontu. Jeśli jednak nasza nieruchomość nie znajduje się w atrakcyjnym i poszukiwanym miejscu, warto dołożyć wszelkich starań, by prezentowała się jak najlepiej.

Zadbaj o wyższą wartość mieszkania

mieszkanieNa rynku nieruchomości dosyć dużym zainteresowaniem cieszy się homestaging, czyli działania, które mają przygotować nieruchomość do wynajmu czy sprzedaży. Warto zadbać przede wszystkim o to, by mieszkanie dobrze się prezentowało. Czasem potrzebne są pewne inwestycje, aby potem sprzedać nieruchomość z większym zyskiem. Dobrym pomysłem jest odświeżenie ścian, wyniesienie części mebli, zadbanie o to, by w mieszkaniu oferowanym na sprzedaż czy wynajem było jasno i czysto. Wnętrza, które wydają się przestronne i większe niż wskazywałby na to metraż, cieszą się o wiele większym zainteresowaniem ze strony wynajmujących czy kupujących. Dobrze jest więc też zadbać o oczyszczenie mieszkania ze wszystkich zbędnych przedmiotów i pozostawienie tylko tych elementów wystroju, które dobrze się prezentują. Przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż, warto również naprawić wszystkie usterki, niedociągnięcia, problemy z instalacjami. Wystarczy kilka drobnych zmian, aby automatycznie wartość nieruchomości wzrosła.

Szybka sprzedaż bez pośredników

Osoby, które chcą szybko sprzedać mieszkanie i mieć z tego czysty zysk, niekoniecznie muszą korzystać z agencji nieruchomości, które pośredniczą w sprzedaży. Nie dość, że pośrednik zwykle pobiera pewien procent od transakcji, to czasem sprzedaż może trwać całymi miesiącami. Niektóre agencje nieruchomości ograniczają się bowiem do umieszczania swoich mieszkań na stronie internetowej czy stronach ogłoszeniowych. Takie działania można wykonać na własną rękę i wcale nie trzeba za nie płacić. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i sprawnie zbyć nieruchomość, jest skup mieszkań Warszawa. Taka opcja świetnie sprawdza się w przypadku osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży i dodatkowej gotówce w rękach czy na konto. Firmy skupujące nieruchomości działają szybko i sprawnie, oferują dobre ceny na podstawie rzetelnie przeprowadzonej wyceny mieszkania, wszystko odbywa się w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu można sprzedać mieszkanie nawet w ciągu kilku dni. Jest to więc doskonała alternatywa dla korzystania z biur nieruchomości.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*