Wirtualne rozmowy kwalifikacyjne – o czym musisz pamiętać?

business-6109353_960_720

Dzisiaj wiele rozmów kwalifikacyjnych odbywa się wirtualnie, zwłaszcza na wczesnych etapach poszukiwania. W ostatnich latach internetowe rozmowy kwalifikacyjne stały się bardziej popularne, a wiele firm, regularnie korzysta z technologii do przeprowadzania wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. Dzisiaj normą stały się rozmowy kwalifikacyjne na prawie każdym etapie procesu rekrutacji.

Chociaż rozmowy kwalifikacyjne online są podobne do tradycyjnych, osobistych spotkań, mają pewne zasadnicze różnice, na które kandydaci powinni być przygotowani, jeśli interesuje ich praca Gdańsk wymagająca takiej rozmowy.

Czym różnią się wirtualne rozmowy kwalifikacyjne?

Jeśli przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej (a zwłaszcza jeśli przeprowadzałeś już rozmowę kwalifikacyjną w przeszłości), być może zastanawiasz się, czym różnią się wirtualne rozmowy kwalifikacyjne od rozmów kwalifikacyjnych.

Rozmowy kwalifikacyjne zawsze były zniechęcające dla pracowników na wszystkich poziomach doświadczenia, ponieważ obejmują szybkie pierwsze wrażenie i mogą postawić Cię na miejscu, aby się wykazać. Istnieje jeszcze większa szansa, że ​​coś pójdzie nie tak, jeśli potencjalny pracodawca chce rozmawiać twarzą w twarz online.

Nie tylko masz do czynienia z potencjalnymi problemami z połączeniem lub problemami technicznymi, ale wirtualne czytanie kogoś może być trudniejsze. Będziesz musiał zmienić niektóre z rzeczy, o których myślisz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na przykład kobiety nie będą musiały się martwić, czy powinny nosić buty na płaskim obcasie, czy szpilki, ale będą musiały martwić się o siedzenie w miejscu z odpowiednim oświetleniem.

Może się okazać, że format jest również inny. W zależności od rodzaju rozmowy online, w którym bierzesz udział, zdarzają się sytuacje, w których po prostu zapisujesz swoje odpowiedzi, zamiast rozmawiać z żywą osobą po drugiej stronie. Dla niektórych kandydatów może to być stresujące. Pamiętaj tylko, że bycie na tyle odważnym, aby podjąć decyzję i wykazać inicjatywę podczas nieznanego procesu rozmowy kwalifikacyjnej, jest już pozytywnym krokiem we właściwym kierunku!

Rozmowa kwalifikacyjna online po raz pierwszy może być przerażająca, ale jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces.

Test z komputerem

W dzisiejszych czasach technologia może być przytłaczająca, a zwłaszcza w przypadku rozmów kwalifikacyjnych online musisz czuć się komfortowo, korzystając z dowolnej metody preferowanej przez potencjalnego pracownika (Zoom, Skype, FaceTime itp.). Gdy już opanujesz program, którego będziesz używać, dobrym pomysłem jest przetestowanie połączenia internetowego oraz możliwości audio i dźwiękowych, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Wskazówka dla profesjonalistów: przed zalogowaniem zapytaj ankietera, jaki jest format. Oto kilka pytań, które należy zadać, aby upewnić się, że jesteś przygotowany, a dzięki temu wymarzona praca Gdańsk jest o krok bliżej. Czy jest to rozmowa audio, czy zarówno audio, jak i wideo? Czy po drugiej stronie filmu jest ktoś, czy pytania są nagrane wcześniej? Jeśli są wstępnie nagrane, ile mam szans na nagranie mojej odpowiedzi? Co mam zrobić lub do kogo zadzwonić, jeśli zacznę mieć problemy techniczne? Te pytania to podstawa.

Polecamy:
Z której oferty wypożyczalni aut w Poznaniu skorzystać?
– Szukasz pracy w IT? Zostaw swoje CV

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*