Wiele godzin przed komputerem? Warto mieć te sprzęty ze względu na plecy i oczy

wielegodzinprzedkomputeremwartomiectesprzetyzewzgledunaplecyioczy1

Dziennikarze, desginerzy, przedsiębiorcy, a nawet uczniowie. Oni wszyscy spędzają codziennie po wiele godzin przed ekranem komputera. Właściwa mysz czy monitor z zakrzywionym ekranem mogą być dużą ulgą dla kręgosłupa czy wzroku. Co jeszcze warto kupić?

Monitor z zakrzywionym ekranem dla grafika i gamera

Każdy wie, że siedzenie zbyt blisko ekranu komputera sprzyja pogarszaniu się wzroku. A mimo to, gdy monitor jest za mały, trudno powstrzymać się przed zbliżeniem do niego twarzy. Dlatego właśnie wśród osób, które wiele godzin spędzają przed komputerem, tak popularne są duże monitory, które można odsunąć, by wygodnie oprzeć się w fotelu i dać odpocząć oczom.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest monitor z zakrzywionym ekranem. Dzięki niemu obraz wygląda naturalnie, a kolory i kształty są świetnie odwzorowane. Wszystko to sprzyja większemu komfortowi widzenia. Przeczytaj, jak dobrać najlepszy monitor typu curved. W sklepie można też pytać o częstotliwość odświeżania obrazu na monitorze. Im wyższa jest ta wartość podawana w hercach, tym lepiej – wzrok będzie się mniej męczył. Zarówno przy doborze monitora z zakrzywionym ekranem, jak i zwykłego, warto dbać, by był on matowy i z odpowiednim kontrastem. W przeciwnym razie lekko odsłonięte okno w ciągu dnia będzie powodowało refleksy i odbijanie się słońca, które mogą męczyć.

wielegodzinprzedkomputeremwartomiectesprzetyzewzgledunaplecyioczy2

Fotel, mysz i klawiatura na długie godziny przed komputerem

Poza monitorem duże znaczenie ma też dobór klawiatury i myszy. Po kilku godzin pracy ze źle dobranymi urządzeniami tego typu zaczynają boleć nadgarstki, a po jakimś czasie może nawet dojść do zwyrodnień. Lepiej więc poświęcić chwilę na optymalne dobranie tych akcesoriów. Leworęczni mogą dobrać dla siebie specjalną mysz.

Wiele osób nie lubi foteli biurowych, które wcale nie zawsze są wygodne. W sklepach pojawiło się jednak ostatnio dużo foteli gamingowych, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tych, którzy przed komputerem siedzą wiele godzin dziennie. Warto przetestować kilka modeli jeszcze w sklepie, by mieć pewność, że w fotelu siedzi się naprawdę wygodnie. Jeśli fotel jest za nisko, można dobrać do niego ergonomiczną poduszkę na siedzenie. Gdy nadal jest na nim niewygodnie, sprawdzi się poduszka na oparcie dopasowująca się kształtem do szyi. Osoby wysokie mogą dobrać sobie stołek lub podnóżek. Bez tego będzie im niewygodnie siedzieć na fotelu z podkurczonymi nogami.

Polecamy również zapoznać się z ofertą na laptopy gamingowe

wielegodzinprzedkomputeremwartomiectesprzetyzewzgledunaplecyioczy3

Domowe stanowisko pracy, które sprawdzi się niezależnie od wzrostu

Częsty błąd popełniają freelancerzy i studenci. Do pracy wybierają laptop, by pracować w biegu. Później jednak większość czasu i tak spędzają w domu. Mały ekran laptopa jest gorzej widoczny i trzeba pochylać głowę, by na nim pracować. Lepiej wybrać tradycyjny komputer z monitorem, który można postawić w komfortowej odległości od oczu i nieco wyżej od twarzy, by się nie garbić. Monitory z zakrzywionym ekranem sprawdzą się w tej roli szczególnie, bo dają większy komfort patrzenia.

Monitor można postawić wyżej na specjalnej podpórce, jaką ma większość biurek. Zresztą sam stół do pracy też lepiej dobrać do wzrostu. Jeśli najpierw zostanie dobrane biurko, a dopiero do niego fotel, można mieć pewność, że siedzenie przed komputerem będzie komfortowe. Warto wybierać biurko o regulowanej wysokości. Szczególnie w przypadku dzieci, które jeszcze rosną. Jeśli nóg stołu nie da się wydłużyć, można położyć na blacie dodatkowy panel czy podstawkę, by go podwyższyć.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*