Gabloty na broń czy szafy pancerne? Co do biura?

colt-5102476_960_720

Jeśli wychowałeś się w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych, to można się założyć, że Twoje dzieciństwo różniło się znacznie od dzieciństwa dzisiejszych dzieci. Jeździło się bez fotelików samochodowych, a nawet pasów bezpieczeństwa, na rowerze jeździło się bez kasków i tak dalej. A jeśli dorastałeś w rodzinie myśliwskiej i strzeleckiej, posiadanie broni było tak samo naturalne, jak posiadanie w domu noży kuchennych, środków czyszczących i elektronarzędzi.

Podobnie jak w przypadku innych potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów znalezionych w domu, wszyscy wychowywali się zgodnie z surową polityką „Nie dotykaj”. Nie dotykaj gorącej kuchenki, nie dotykaj rozcieńczalnika do farby i pistoletów. Polityka „Nie dotykaj” jednak nie jest zgodna z wymogami prawa.

Właściwe bezpieczne rozwiązanie do przechowywania dla każdego jest inne. Niezależnie od wybranej metody, musi zapewniać odpowiedni poziom ochrony, aby uniemożliwić osobom nieupoważnionym dostęp do broni. Określenie, czym jest „odpowiednia ochrona”, jest kwestią oceny indywidualnego właściciela broni.

Więc który bezpieczny system przechowywania broni jest najlepszy dla twoich osobistych potrzeb?

Zależy to od posiadanej broni, sytuacji życiowej i ilości pieniędzy, które możesz zainwestować. Kolekcjoner będzie szukał większej pojemności magazynowej – wtedy gablota zdaje się być lepszym wyborem. Zawodnicy mogą potrzebować przenośności, aby podróżować na zawody strzeleckie. Ci, którzy przechowują broń do obrony domu, będą zaniepokojeni szybkością dostępu, podobnie jest wtedy, gdy chodzi o trzymanie broni w biurze, firmie, czy gabinecie – wszystko to musi być odpowiednio przemyślane i zgodne z prawem, a przy tak wielu misjach do wypełnienia broni palnej warto cofnąć się o krok i zrozumieć, co mogą – a czego nie mogą – robić różne rodzaje bezpiecznych urządzeń do przechowywania.

Obecnie dostępne urządzenia są zaprojektowane tak, aby zapewniać jedną lub więcej z następujących ważnych funkcji przechowywania: Po pierwsze, mogą zapobiegać nieuprawnionemu użyciu broni palnej. Następnie niektóre urządzenia chronią broń palną przed uszkodzeniami fizycznymi, co również chroni wartość broni. Wreszcie, niektóre jak szafa klasy s1 mogą dodatkowo działać jako środek odstraszający przed kradzieżą. Jednak, podobnie jak w przypadku innych form technologii, im więcej funkcji zapewnia bezpieczny system przechowywania, tym więcej kosztuje.

Co zatem będzie lepsze do biura? Gabloty na broń czy szafy pancerne? Ostatecznie wybór sprowadza się do znajomości przepisów prawa oraz indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto też poradzić się kogoś kto zna się na tym temacie, bo wtedy można wejrzeć głębiej w zasadność któregokolwiek z tych wyborów i podjąć najlepszą możliwą decyzję. Całe szczęście na rynku jest dzisiaj sporo opcji, zarówno jeśli chodzi o gabloty na broń, jak i szafy pancerne, zatem z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego do Twoich potrzeb – w budżecie, na jaki możesz sobie pozwolić.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*