Wedding planner – plusy i minusy w zawodzie.

food-couple-sweet-married

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z pracą wedding plannera? Koniecznie poznaj plusy i minusy zawodu!

Wiele osób rozpoczyna pracę w charakterze konsultanta ślubnego ze złych pobudek, przez co bardzo szybko się wypalają, tracą siłę i motywację,a także wycofują się z rynku. Dlatego, zanim zdecydujesz, czy to właśnie praca dla Ciebie, powinieneś poznać, jakie są blaski i cienie tego zawodu.

Zalety zawodu konsultanta ślubnego

1. Nienormowany czas pracy
To niesamowity plus tego zawodu dla osób, które zakładają rodzinę lub chcą spędzać czas ze swoimi bliskimi. Praca konsultanta w czasie sezonu ślubnego odbywa się głównie w weekendy – od piątku do niedzieli, w pozostałe dni tygodnia można spędzać czas z bliskimi. Nie trzeba pytać szefa o wolne, czy możliwość wyjścia wcześniej z pracy, sami ustalamy swój harmonogram dnia. Jedyne, co jest stałe to termin wesela klientów oraz wszelkiego typu spotkania związane z tym wydarzeniem.

2. Możliwość pracy z domu
Warto również wspomnieć, że wedding planner może pracować w domu. To oznacza dla niego dużą oszczędność czasu, nie trzeba stać w korkach, czy tracić czasu na dojazdy. Co więcej, można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ nie trzeba wynajmować lokalu na biuro, zawsze można dojechać do klienta, lub spotkać się w pobliskiej restauracji.

3. Praca na własne konto
Konsultant ślubny pracuje dla siebie, na swoją markę i przyszłość. Jeśli dajesz z siebie 100 procent, masz szansę odnieść sukces w biznesie i zarobić sporo pieniędzy. Po opłaceniu podatków i odliczenia innych kosztów reszta jest tylko Twoja.

Minusy zawodu wedding plannera

1. Praca w weekendy i czasem w święta
Praca wedding plannera w sezonie ślubnym to przede wszystkim praca w weekendy. Kiedy wszyscy Twoi znajomi zwykle mają wolne i spędzają czas z bliskimi, Ty pracujesz i odwrotnie, kiedy Ty masz wolne, inni muszą pracować. Praca w weekendy odbija się negatywnym skutkiem na życiu towarzyskim, bo praca konsultanta trwa od piątku do niedzieli włącznie.

2. Zapomnij o wakacjach w sezonie wiosenno-letnim
W Polsce sezon ślubny trwa miej więcej od maja do października, więc jeśli chcesz zarabiać i odnosić sukcesu w swoim zawodzie, musisz zapomnieć o urlopie. Kiedy Twoje dzieci będą miały wakacje, a znajomi będą planowali wyjazdy, Ty jako organizator wesel będziesz miał najwięcej pracy.

3. Nieregularny dochód
Zawód wedding plannera wiąże się z nieregularnymi dochodami. Wysokość Twoich zarobków zawsze będzie zależeć od liczby i wielkości organizowanych wesel. Jeśli jesteś osobą, która lubi stabilizację i nie wyobraża sobie, że jego zarobki raz są mniejsze, raz większe, to może stanowić dla Ciebie ogromny problem.

Artykuł opracowany przy współpracy z Gold Hotel – najlepsze noclegi i sala weselna Zakopane.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*