Praca wakacyjna – szansa na zdobycie doświadczenia

Arrows hard decision

Coraz więcej osób, mimo gruntownego wykształcenia, ma kłopoty ze znalezieniem pracy. Brak zainteresowania naszą kandydaturą na określone stanowisko, zazwyczaj powodowany jest brakiem doświadczenia. Rozwiązaniem problemu jest praca wakacyjna, jak jej szukać?

Zdobądź doświadczenie w trakcie studiów – zatrudnienie podczas wakacji

Decydując się na studia, zazwyczaj robimy to z myślą o przyszłej karierze zawodowej. Niestety, firmy oferujące stabilne zatrudnienie, często oczekują od nas więcej niż certyfikatów i dyplomów. Potencjalni pracodawcy, chcą obsadzać stanowiska w swoich firmach, osobami posiadającymi doświadczenie zawodowe. Studentom zazwyczaj ciężko jest pogodzić pracę z zajęciami na uniwersytecie. Jedynym rozwiązaniem w takim wypadku, jest praca podczas wakacji. Jak ją znaleźć?

  • Biura pośrednictwa pracy dla młodzieży i studentów
  • Wykorzystywanie zawartych podczas studiów znajomości
  • Pracuj.pl oraz lokalne portale z ogłoszeniami

Współczesny rynek pracy jest przyjazny dla studentów. Powstaje coraz więcej placówek, które pośredniczą między dużym firmami a młodzieżą chętną, na pozyskanie doświadczenia zawodowego w czasie letniego wypoczynku.

CV to podstawa – sekret udanej aplikacji

Praca wakacyjna to nie tylko cenne doświadczenie, ale również szansa na niezły zarobek. Podstawową rzeczą podczas ubiegania się o zatrudnienie, jest przygotowanie CV. Osoby, które nigdy nie pracowały na podstawie żadnej umowy, nie są skazane na porażkę. Wiele ofert pracy, widocznych na portalach z ogłoszeniami, daje szansę osobom bez doświadczenia. Aktywni studenci, którzy chcą stać się bardziej atrakcyjni dla pracodawców, mogą udzielać się w wolontariacie. Praca wolontariusza nie tylko wzbogaca o wiedzę i umiejętności, jest także mile widziana przez osoby rekrutujące pracowników. Szukając zatrudnienia na okres wakacji, warto skupić się na tym, by stanowisko, jakie mamy objąć, było związane z naszym kierunkiem studiów i przyszłym zawodem.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*