W czym może pomóc konsolidacja kredytów?

shutterstock_99887999

Duża część Polaków posiada przynajmniej 2-3 kredyty, które musi na bieżąco spłacać. W momencie gdy sobie nie radzimy z terminową spłatą rat, mam jedno dobre rozwiązanie – konsolidacja kredytów – czyli połączenie dotychczasowych zobowiązań finansowych w jeden dług w jednym banku.

Konsolidacją mogą być objęte różnego rodzaju kredyty. Może to być zadłużenie na karcie kredytowej, kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy czy nawet kredyt hipoteczny. Łącząc kredyty w jedno zobowiązanie decydujemy się tak naprawdę na przeniesie naszych kredytów do jednego banku. Od tego momentu będziemy spłacać nasze zobowiązania za pomocą jednej raty.

kredyt konsolidacyjnyKredyt konsolidacyjny może być zabezpieczony hipoteką lub może być udzielony bez zabezpieczenia. Wszystko zależy od charakteru kredytów, które konsolidujemy. Jeśli konsolidacją będzie objęty kredyt hipoteczny, wtedy bank będzie wymagał zabezpieczenia dla kredytu konsolidacyjnego. Mniejsze zobowiązania nie będą wymagały zabezpieczenia, a bank oceni naszą zdolność kredytową na podstawie dochodów.

Konsolidacja kredytów sprawia, że nasze zobowiązania są przenoszone do jednego banku i przekształcane w kredyt konsolidacyjny. Od takiego kredytu obowiązuje jedna rata. Termin spłaty miesięcznej raty możemy ustalić sami. Taki kredyt zostaje rozłożony na dłuższy okres. Z jednej strony jest to wygodniejsza, bo miesięczne obciążenia zmaleją, jednak całościowo poniesiemy wyższe koszty.

Kredyty konsolidacyjne to dobre rozwiązanie dla osób nadmiernie zadłużonych, nie radzących sobie z terminową spłatą zobowiązań. Jest to zdecydowanie lepsze wyjście, niż ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Przed decyzją o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego warto również porównać oferty pod kątem oprocentowania, a przede wszystkim RRSO – czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. W ten sposób będziemy mogli rzetelnie ocenić, która oferta jest naprawdę opłacalna dla nas.

Więcej o firmach kredytowych z Krakowa znajdziesz na stronie krakow-atrakcje.pl

1 odpowiedzi "W czym może pomóc konsolidacja kredytów?"

  1. Jak spłacałem 3 kredyty w 3 bankach to fakt, taka konsolidacja była bardzo pomocna. Miałem nawet w tym pakiecie kredyt samochodowy. Jak auto było w naprawie to mi nawet przyznali zastępcze z http://auto-zastepcze.info. Za wszystko płaciło OC sprawcy :) Szkoda, że nie za kredyty hehe

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*