Jak utrzymać drewniane meble ogrodowe w czystości?

Przechwytywanie

Dobrej jakości drewniane meble ogrodowe to świetna inwestycja. Rozwiązanie wygodne, niezawodne i wytrzymałe – będzie Ci dobrze służyć przez wiele lat.

Ale jak w przypadku wszystkich mebli, aby uzyskać wszystko, co najlepsze ze swoich stołów ogrodowych, krzeseł i ławek, musisz utrzymywać je w czystości. Choć może się to by utrzymywać drewniane meble ogrodowe w czystości może się wydawać zniechęcającą pracą, w rzeczywistości nie jest tak złe, jak mogłoby się wydawać. Jest kilka sposobów, aby to zrobić, ale ten post pozwoli na szybkie i łatwe wyczyszczenie mebli ogrodowych w mgnieniu oka, a jeśli dopiero zastanawiasz się nad zakupem takowych – zerknij tutaj.

Czego możesz użyć do czyszczenia drewnianych mebli ogrodowych?

Zanim przejdziemy do tego, czego możesz użyć do czyszczenia mebli z drewna, oto ostrzeżenie: Nie używaj myjki ciśnieniowej. Jasne, to kuszące. I to zajmie ułamek czasu. Ale spowoduje to również uszkodzenie mebli. Oprócz usuwania brudu myjka ciśnieniowa usuwa również część drewna. Więc nie wpadnij w pułapkę, próbując zaoszczędzić czas. Oznacza to tylko, że będziesz musiał wymienić meble wcześniej niż powinieneś.

Podczas czyszczenia drewnianych mebli ogrodowych potrzebujesz kilku rzeczy, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni. Sztywny pędzel jest przydatnym narzędziem, a dobrym pomysłem może być również posiadanie papieru ściernego w celu wyrównania nierówności.

Masz kilka opcji:

  • Użyj zakupionego w sklepie środka czyszczącego przeznaczonego do czyszczenia drewnianych mebli ogrodowych.

  • Do czyszczenia łagodnego detergentu używaj domowych środków czyszczących.

  • Stwórz bezchemiczny roztwór czyszczący za pomocą octu i wodorowęglanu sody.

Ale najpierw musisz przygotować drewno do czyszczenia.

Usuwanie pleśni i porostów z drewnianych mebli

Zanim zaczniesz sprzątać, daj mu szczotkę. Spowoduje to usunięcie wszelkich pleśni i porostów, które zgromadziły się w miarę upływu czasu. Najpierw zacznij szczotkować na małym obszarze. Jeśli na meblach są ślady, użyj szczotki z bardziej miękkim włosiem.

Po usunięciu wszelkich resztek przeszlifuj meble, aby były gładkie. Jeśli masz, szlifierka orbitalna może tutaj zaoszczędzić dużo czasu. Usuń nadmiar pyłu i cząstek pleśni, przepłukując meble za pomocą węża.

Następnie nadszedł czas na wyczyszczenie mebli.

Używając środków czyszczących, pracuj na twardym podłożu, takim jak betonowa podłoga, lub połóż stary prześcieradło lub plandekę. To powstrzyma wszelkie szkodliwe lub toksyczne substancje przed uszkodzeniem roślin i wyrządzeniem szkód dla dzikiej przyrody.

Kupowane w sklepie środki czyszczące

Dostępnych jest wiele środków czyszczących przeznaczonych do drewnianych mebli ogrodowych. Jeśli zdecydujesz się użyć jednego z nich, postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi do produktu.

Zanim jednak cokolwiek zrobisz, sprawdź rozwiązanie na małym, niepozornym obszarze mebla. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zrujnowanie całej ławki lub stołu i krzeseł. Sprawdź, kiedy obszar testowy wyschnie – jeśli nie wystąpiło żadne działanie niepożądane, kontynuuj stosowanie zgodnie z zaleceniami.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*