Usługa montażu klimatyzacji

85a4830f0db0e13abd729a33d920f5fa

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu – jak ją przeprowadzić?

Klimatyzacja jest obecnie popularnym urządzeniem montowanym nie tylko w firmach, ale również w domach jednorodzinnych. Instalacja klimatyzacji nie jest jednak prostym zadaniem. Wymaga doświadczenia i wiedzy, którą mają na przykład zajmujące się tym firmy.

Montaż klimatyzatorów, niezależnie od tego, czy mowa jest o małym urządzeniu do zastosowań domowych, czy o solidnym sprzęcie do użytku w firmie, jest dość trudnym zadaniem. Wymagającym doświadczenia i dobrej znajomości tego urządzenia. W związku z tym lepiej jednak zlecić to fachowcom, a więc firmie, która specjalizuje się w montażu i serwisie. Jeśli będzie to montaż klimatyzacji w Piasecznie, można z łatwością znaleźć doświadczoną ekipę, która wszystkim zajmie się profesjonalnie. Dziś usługi te są praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Jak przeprowadzić montaż klimatyzacji?

Instalacja klimatyzacji powinna być poprzedzona wyborem odpowiedniego miejsca. Od tego będzie zależała równomierna dystrybucja powietrza w całym pomieszczeniu. Warto na ten cel poświęcić dłuższą chwilę, a nawet poradzić się specjalistów. Źle wybrane miejsce sprawi, że urządzenie nie będzie tak efektywne, jak być powinno. Poza tym może zdarzyć się, że domownicy zaczną często chorować, ponieważ zimne powietrze będzie skierowane bezpośrednio na nich. Tak więc umiejscowienie klimatyzatora naprawdę ma duże znaczenie. Montaż jednostki zewnętrznej należy rozpocząć od montażu samego stelaża. Następnie wykonuje się otwory na przewody elektryczne, freonowe, instalację odprowadzania skroplin i rury, które będą prowadziły od jednostki wewnętrznej do jednostki zewnętrznej. Przy montażu klimatyzacji, a konkretnie stelaża, trzeba mieć na uwadze to, aby odległość między urządzeniem a sufitem nie była mniejsza niż 20 cm. Do jednostki wewnętrznej trzeba podłączyć instalację freonową i elektryczną. Teraz można już zamocować klimatyzator, a wszystkie przewody przełożyć przez otwory, wyprowadzając je na zewnątrz.

Zabierając się za jednostkę zewnętrzną, trzeba pamiętać o tym, aby jej odległość od jednostki wewnętrznej nie była zbyt duża. Zewnętrzna część musi znajdować się na stabilnej podkładce. Ponieważ urządzenie to wyróżnia się dość głośną pracą, trzeba zamontować je jak najdalej od okien. W tym miejscu należy również zamontować odpływ skroplin. Musi być zlokalizowany na spodzie jednostki. Następnie przechodzi się do montażu instalacji freonowej. Rury muszą być dopasowane do odległości między urządzeniami. Można je w razie potrzeby skrócić. Obie te jednostki trzeba połączyć rurami i instalacjami elektrycznymi.

Zanim klimatyzator zostanie na dobre uruchomiony, trzeba koniecznie przeprowadzić próbę szczelności i odpowietrzenie układu. W tym celu sprawdzi się pompa próżniowa, która usunie powietrze z instalacji freonowej, wilgoć i obniży ciśnienie. Dopiero wtedy będzie można wypełnić ją czynnikiem chłodniczym.

Co jest potrzebne do montażu klimatyzacji?

Jeśli za montaż klimatyzacji zabieramy się samodzielnie, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Na pewno przyda się stabilna drabina, wiertarka, klucze oraz inne narzędzia. Także poziomica i metrówka, co pozwoli na wykonanie pomiarów i odpowiednie ustawienie stelaża, do którego następnie zostanie zamontowane urządzenie. Warto też zadbać o pomoc drugiej osoby, gdyż chociażby samo mocowanie będzie wymagało przytrzymania sprzętu.

Pomoc firmy oferującej usługi z zakresu naprawy i obsługi technicznej urządzeń

Samodzielny montaż nie jest prostym zadaniem. Czasem lepiej zamówić serwis klimatyzacji, który oferuje kompleksowe usługi w zakresie napraw, a także montażu urządzeń u klienta. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że montaż klimatyzacji nie jest prostym zadaniem i firma, która będzie się tym zajmować, musi faktycznie dobrze się na tym znać. Do montażu klimatyzatora musi podejść profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Profesjonalna ekipa zamontuje jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, przeprowadzi test urządzenia, a także po zakończeniu prac, rzetelnie przeszkoli w zakresie obsługi urządzenia i konserwacji, która będzie niezbędna w przyszłości. Specjaliści podpowiedzą, jak unikać często popełnianych błędów podczas użytkowania urządzenia. Ma to na celu przedłużenie żywotności i zarazem zapewnienie wysokiej skuteczności klimatyzatora.

Warto pamiętać również o tym, że kiedy zostanie wykonana instalacja klimatyzacji, konieczny jest również jej serwis. Chodzi tu o odgrzybianie, oczyszczanie skraplacza i sprawdzanie ciśnienia w układzie. Są to najważniejsze czynności, jakie trzeba wykonać w ramach danego serwisu. Taki serwis należy przeprowadzać raz w roku. Rezygnacja z regularnego serwisu może przyczynić się do zmniejszenia wydajności urządzenia, a z czasem nawet do jego awarii. Ponadto każda naprawa klimatyzacji powinna być wykonywana przez doświadczony serwis. W przeciwnym razie można łatwo doprowadzić do jeszcze większego uszkodzenia danego sprzętu. I nie ma znaczenia, czy jest to nowoczesny klimatyzator ścienny, czy starego typu. Lepiej, aby wszystkim zajęli się fachowcy. Od jego montażu, poprzez serwis i na ewentualnej naprawie kończąc. Pierwsze uruchomienie lepiej też, by odbyło się pod okiem firmy.

Polecamy:
Jak wygląda ubezpieczenie dzieł sztuki?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*