Umowy otwarte w zawodzie agenta nieruchomości – czym są?

pexels-photo-1089549

Agencje nieruchomości działają na podstawie wielu przepisów prawa i zawierają ze swoimi klientami różnego rodzaju umowy. Jednym z jej typów są umowy otwarte, które dają klientom wiele swobody oraz stabilności i bezpieczeństwa, a pośredników nieruchomości mobilizują do aktywnych działań, mających prowadzić do sprzedaży nieruchomości.

Wiele osób, które chcą sprzedać swoją nieruchomość, nie robi tego na własną rękę, tylko decyduje się na skorzystanie z usług agencji nieruchomości. To dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie daje pewność, że wszystkie formalności będą załatwione zgodnie z przepisami, a przygotowane umowy będą skonstruowane prawidłowo. W przypadku agencji nieruchomości, zawierają one najczęściej z klientami umowy typu otwartego. Przeciwne do nich umowy na wyłączność stosowane i zawierane są dosyć rzadko. Nie są one bowiem dla klientów korzystne, a chronią interesy przede wszystkim agencji nieruchomości, która je zawiera. Jeśli więc w którymś biurze nieruchomości spotkamy się z tego typu umową jako wymogiem skorzystania z usług, lepiej jest poszukać innej i bardziej korzystnej oferty.

Umowy otwarte są korzystne z perspektywy klientów

Happy Young Couple Buying New Home With Real Estate AgentUmowa otwarta nie przywiązuje klienta wyłącznie do jednego biura nieruchomości. Może on korzystać z dowolnej liczby bur, gdyż płaci prowizję wyłącznie wtedy, gdy konkretne biuro sprzeda jego nieruchomość. To dobre rozwiązanie, gdyż klient nie musi obawiać się kosztów, które musiałby ponosić praktycznie z nic. W odróżnieniu od umowy otwartej, w przypadku umowy zamkniętej trzeba płacić prowizje dla biura nieruchomości także wtedy, gdy klient samodzielnie znajdzie kupca załatwi z nim wszystkie formalności. Umowy otwarte działają również mobilizująco na pośredników nieruchomości, gdyż mają oni świadomość, że ich koledzy po fachu z innych biur mogą daną nieruchomość sprzedać szybciej, a co za tym idzie – zgarnąć wysoką prowizję. Prowizja w większości biur jest na podobnym poziomie i jest wyliczana jako procent wartości nieruchomości.

Lepiej skorzystać z biura niż działać na własną rękę

Klienci, którzy korzystają z usług agencji nieruchomości, nie muszą się obawiać żadnych nieprawidłowości czy oszustw, gdyż mogą mieć pewność, że są pod opieką profesjonalistów posiadających odpowiednie licencje. Kto chce sprzedać lub kupić mieszkanie, powinien więc skorzystać z oferty biura nieruchomości zamiast działać na własną rękę. Owszem, wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale pozwala uniknąć wielu przykrych konsekwencji, także tych finansowych. Na https://www.inpro.com.pl/oferta/mieszkania-i-apartamenty można znaleźć przykłady ciekawych ofert sprzedaży nieruchomości, które są wystawiane przez profesjonalnych pośredników w obrocie nieruchomościami. Warto je przejrzeć, gdyż może właśnie wśród nich znajdziemy naszą wymarzoną nieruchomość.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*