Postępy na rynku technologicznym – którym warto przyjrzeć się bliżej?

pexels-photo-1471752

Chyba wszyscy zgodzą się ze mną, że żyjemy w czasach wysoko rozwiniętej technologii i nauki. Wszystko rozwija się w zawrotnym tempie, lecz warto mieć świadomość, że nie wszystkie gadżety technologiczne są warte naszej uwagi. Dlatego, zanim po nie sięgniemy, upewnijmy się, że ich zakup, nie będzie stratą pieniędzy. Które zatem gadżety technologiczne zasługują na naszą uwagę? Którym nowinkom technologicznym warto przyjrzeć się bliżej?

Telefony komórkowe i smartfony

Postęp technologiczny świetnie obrazują telefony komórkowe i to ich warto się przyjrzeć w pierwszej kolejności. Kto pamięta pierwsze modele telefonów? Już sam fakt, że można było z nich dzwonić i wysyłać wiadomości robił piorunujące wrażenie. A jak jest dziś? Obecnie mamy dostęp do napakowanych aplikacjami smartfonów. Możemy za ich pomocą robić zdjęcia i nagrywać filmy, a następnie dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną lub publikować w mediach społecznościowych. Tradycyjne rozmowy telefoniczne zastąpiły wideorozmowy, które dodatkowo można prowadzić z dowolnego zakątka świata. Smartofny pomagają nam w codziennym życiu, zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Za jego pomocą bardzo szybko możemy przygotować dokumenty tekstowe, czy prezentację, a następnie przedstawić ją na spotkaniu z klientem lub współpracownikami. Z taką samą szybkością możemy przygotować listę zakupów, zapisać ważne wydarzenia lub spotkania w kalendarzu, o których zostaniemy powiadomieni w odpowiednim czasie. Z takim telefonem nasze życie staje się o wiele prostsze. W zasięgu swojej ręki mamy urządzenie, które łączy kilka opcji. To nasz przenośny asystent, kalendarz, jak również wirtualny portfel, bo za pomocą najnowszych smartfonów można także płacić za zakupy.

Nośniki danych i ich pojemność

Na uwagę zasługują również zmiany w oferowanych nośnikach danych – są coraz lepsze pod względem oferowanej pojemności oraz ceny. Pierwsze nośniki danych wyglądały jak małe pudełka i były dosyć ciężkie, a ich pamięc ograniczała się do kilkunastu gigabajtów. A jak jest dziś? Przede wszystkim mamy dostęp do zróżnicowanych nośników danych – możemy je podłączyć do komputera lub telewizora, jak również zamontować w smartfonie. Wrażenie robi również sama oferowana pamięci – pamięć najmniejszego nośnika może liczyć nawet dziesiątki gigabajtów. Ciężko w to uwierzyć? Wystarczy pójść do sklepu z nowinkami technologicznymi, by się o tym przekonać osobiście. Więcej informacji o nośnikach danych można także uzyskać bez wychodzenia z domu i może nam w tym pomóc Internet, w których na bieżąco udostępniane są informacje o nowinach technologicznych, w tym także o nośnikach danych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Postęp na rynku technologiczny nie zwalnia, więc możemy liczyć na to, że będziemy mieć dostęp do coraz lepszych rozwiązań. Na które jeszcze warto zwrócić uwagę? Na komputery i laptopy, które imponują swoją wydajnością i szybkością działania. Na bardzo dobrym poziomie prezentują się również inne gadżety, a wśród nich inteligentne zegarki czy okulary.

Artykuł opracowany wspólnie z mobile click.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*