Uczelnie prowadzące kierunek ekonomia. Warszawa czy Kraków?

warsaw-77754_1280_800x600

 

(zródło pixabay)

Warszawa – dobre miasto do studiowania

Warszawa jest nie tylko stolicą Polski, ale również dużym ośrodkiem akademickim, w którym funkcjonują uczelnie państwowe i prywatne. Wybór stolicy jako miasta na studia daje wiele możliwości, zarówno edukacyjnych, jak i później zawodowych. To prężny ośrodek biznesowy, w którym funkcjonują firmy, instytucje, organizacje oraz wiele miejsc, w których studenci mogą realizować praktyki i staże zawodowe, a także szukać zatrudnienia po zakończeniu kształcenia. Więcej informacji na temat studiów w Warszawie można znaleźć na www.studiawarszawa.com. Poza możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego, Warszawa daje studentom ogromne możliwości, jeśli chodzi o spędzanie czasu wolnego, realizowanie pasji i zainteresowań. W czasie wolnym można poznawać to pełne zabytków i ciekawych obiektów miasto, korzystać z ogromnej oferty kulturalnej i sportowej. Osoby studiujące w stolicy nie muszą bać się nudy – na pewno w czasie wolnym znajdą coś na miarę swoich zainteresowań.

Ekonomię możesz studiować na Uniwersytecie Warszawskim

Uniwersytet Warszawski jest jedną z uczelni, na których można studiować ekonomię. Oferta edukacyjna obejmuje studia pierwszego i drugiego stopnia przygotowane z dbałością o wysokie standardy nauczania i programy kształcenia dopasowane do zmieniających się realiów rynku pracy. Studia ekonomiczne dostępne są w ramach kształcenia dwustopniowego – najpierw studia licencjackie, a następnie magisterskie. Już na początku studiów można wybrać jedną z ciekawych, atrakcyjnych specjalizacji – najlepiej taką, z którą kandydaci wiążą swoją zawodową przyszłość. Kształcenie na kierunku ekonomia łączy szeroką wiedzę teoretyczną z nauką praktycznych umiejętności w czasie ćwiczeń, szkoleń i wielu dodatkowych form nauczania. Studiowanie ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim pozwala na korzystanie z doskonałej bazy edukacyjnej, kształcenie się pod okiem doświadczonych wykładowców akademickich. Można też realizować praktyki zawodowe w renomowanych firmach, które często później oferują absolwentom dobrą pracę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(zródło vikimedia commons)

Kraków – dobre miasto do studiowania

Studia w Krakowie to doskonały pomysł na kilka lat spędzonych nie tylko na nauce, ale również na poznawaniu bogactwa historycznego i kulturowego tego niezwykłego miasta. Kraków jest prężnie działającym ośrodkiem akademickim, gdzie funkcjonuje wiele uczelni państwowych i prywatnych. To także centrum biznesu, w którym działają duże, międzynarodowe korporacje, wiele mniejszych firm, a także organizacje i instytucje. To ogromne możliwości zawodowe dla absolwentów krakowskich uczelni, którzy wiążą z Krakowem swoją zawodową przyszłość. W trakcie studiów w Krakowie można dokładnie poznać miasto, zwiedzić jego najważniejsze zabytki i obiekty, jak chociażby Wawel, Sukiennice, Smoczą Jamę, Kościół Mariacki. Można również pełnymi garściami czerpać z oferty kulturalnej, która w Krakowie jest niezwykle bogata – koncerty, spektakle, wystawy, premiery kinowe i wiele innych wydarzeń artystycznych pozwalają na wytchnienie od nauki i ciekawe spędzanie czasu wolnego. Więcej na temat studiowania w Krakowie znajdziesz na www.studiakrakow.com

Ekonomię możesz studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim

Studia ekonomiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim to możliwość kształcenia się na najstarszej uczelni w kraju, a jednocześnie takiej, która cieszy się renomą, zapewnia wysokie standardy nauczania i doskonałą bazę dydaktyczną. Ekonomia na Uniwersytecie Jagiellońskim realizowana jest w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia, które prowadzone są w wielu atrakcyjnych specjalizacjach. Programy nauczania nieustannie się zmieniają, są aktualizowane i konsultowane z przedstawicielami biznesu. Studenci mogą mieć pewność, że kształcą się w tych obszarach i dziedzinach, w których jest faktyczne zapotrzebowanie na rynku pracy. Mogą też na miejscu, w Krakowie, znaleźć dobre praktyki zawodowe w renomowanych firmach i organizacjach. Studia ekonomiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim umiejętnie łączą wiedzę teoretyczną z kształceniem praktycznych umiejętności. Absolwenci ekonomii są więc doskonale przygotowanymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*