Tusze, toner, kartridż – czym się różnią? Jakie są ich zastosowania?

printer-933098_960_720

Aby sprawnie drukować wszystkie dokumenty potrzebujemy nie tylko dobrych, nowoczesnych urządzeń, ale również świetnie działających akcesoriów. Tusze, tonery kartridże są niezbędne, jeżeli chcemy, aby nasze drukarki działały niezawodnie. Zanim będziemy je regularnie kupować, warto zdobyć trochę wiedzy na temat eksploatowania i wydajności poszczególnych akcesoriów biurowych.

Wiele osób używa słów tusze czy tonery zamiennie, w rzeczywistości jednak są to nieco inne akcesoria. Tusze używane są przede wszystkim w drukarkach atramentowych. Gdy skończy się tusz dołączony do producenta, niezbędne jest dokupienie nowego. Trzeba jednak pamiętać, by był to model dopasowany do konkretnego urządzenia. Często się bowiem zdarza, że jeżeli chcemy użyć innego, tańszego tuszu, urządzenie się zawiesza. W odróżnieniu od tuszu, tonery są natomiast używane w nowoczesnych urządzeniach laserowych. Są to po prostu pojemniki wypełnione barwnym proszkiem.

Gdy skończy się oryginalny toner dołączony do urządzenia, warto rozejrzeć się za nowym. Przy używaniu i eksploatowaniu drukarek często też używamy pojęcia kartridże – w rzeczywistości są to po prostu pojemniki na tusz lub barwny proszek. Najczęściej po zużyciu są już po prostu do wyrzucenia. Można też znaleźć sporo punktów, w których można oddać zużyte kartridże – to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bycie eko i życie w zgodzie z naturą.

Zamienniki nie oznaczają gorszej jakości

Producenci sprzętu takiego jak drukarki atramentowe czy laserowe, zawsze zalecają korzystania z oryginalnych tuszów i tonerów. Dla nich to po prostu zarobek, a dla użytkowników dodatkowy, dosyć spory wydatek. Okazuje się jednak, że można sporo zaoszczędzić korzystając z tańszych zamienników. Wbrew pozorom, nie oznaczają one słabszej jakości wydruku. Należy po prostu wybierać zamienniki sprawdzonych i rzetelnych firm, które gwarantują wysoką jakość drukowanych materiałów.

Na https://jpkomputery.pl/ można znaleźć szeroki wybór zamienników tuszów i tonerów, wśród których każdy użytkownik bez problemu znajdzie produkty, które w stu procentach będą odpowiadały jego indywidualnym oczekiwaniom. Dobrej jakości zamienniki, które nie obniżają jakości wydruku, są czasem kilkadziesiąt procent tańsze od oryginałów. Warto więc o nich pomyśleć, bo oszczędności mogą być naprawdę spore.

Dla kogo zamienniki zamiast oryginałów?

Jeśli z drukarki korzystamy sporadycznie, a tusz czy toner starcza nam na rok lub dłużej, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić sobie oryginalny produkt. Jeśli jednak prowadzimy firmę i drukowanie odbywa się tam na porządku dziennym, kupowanie zamienników zamiast oryginałów może już być sporą oszczędnością w firmowym budżecie.

Warto wybierać szczególnie takie sklepy i punkty sprzedaży, które nagradzają stałych klientów lub oferują im promocje za duże zakupy. W firmach tusze i tonery są zużywane w zastraszającym tempie, warto więc zawsze mieć od ręką spore zapasy sprawdzonych akcesoriów biurowych.

1 odpowiedzi "Tusze, toner, kartridż – czym się różnią? Jakie są ich zastosowania?"

  1. Bartkowiak Andrzej | 15 stycznia 2024 at 06:24 | Odpowiedz

    Jeśli chodzi o typ czyli tusz, toner, to różnica jest prosta i determinuje ją drukarka – a dokładnie typ czyli laser lub atrament. Natomiast później mamy możliwość wybrania wielu różnych producentów danego wkładu. Są tańsze i droższe zamienniki, a z naszego doświadczenia wynika, że nie warto przepłacać. Zobacz więc http://www.tanie-tusze.net/ i nie przepłacaj za tonery i tusze. Marki które tam znajdziesz są takimi, które pozwolą na oszczędność, a za razem gwarantują dobrą jakość.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*