Monitoring w restauracji – warto?

photography-405756_960_720

Restauracje są bardzo zyskowne, ale dzięki temu sukcesowi pojawia się wiele okazji do popełnienia przestępstwa. Niektóre z nich mogą natychmiast przyjść do głowy, jak kradzież ze strony pracowników. Inne mogą nie być tak oczywiste. Pracownicy, klienci, a nawet intruzi mają wiele sposobów popełniania przestępstw, a kamery bezpieczeństwa stosowane w ramach monitoringu takiej restauracji odgrywają bardzo ważną rolę w zapobieganiu im.

Zmierz się z wyjątkowymi wyzwaniami bezpieczeństwa

Restauracje napotykają codziennie na wiele wyzwań związanych z bezpieczeństwem, takich jak:

  • wysokie wskaźniki rotacji pracowników

  • stale zmieniająca się baza klientów

  • kradzież i inne

Kamera bezpieczeństwa w restauracji i systemy monitoringu oferowane i instalowane przez takie firmy jak https://www.celtron.com.pl/ mogą pomóc zmniejszyć straty związane z posiadaniem i prowadzeniem restauracji.

Najważniejsze zalety stosowania monitoringu w restauracji

Restauracje stanowią największy segment branży detalicznej, co powoduje większe ryzyko przestępczości i strat. Łatwo założyć, że systemy monitoringu w tym miejscu poprawią bezpieczeństwo, ale istnieje wiele dodatkowych korzyści dla branży hotelarsko-gastronomicznej.

Oto najważniejsze zalety wdrożenia systemu kamer bezpieczeństwa w restauracji.

1 Zapobieganie kradzieży produktu przez pracownika

Kradzież produktu może mieć miejsce w niezliczonej ilości kreatywnych sposobów i prawie niemożliwe jest dostrzeżenie go w danym momencie. Kamery bezpieczeństwa mogą zniechęcić do kradzieży, ale także umożliwiają uzyskanie informacji potrzebnych do jej zauważenia i usunięcia problemu. Pracownicy są mniej skłonni do kradzieży i masz większe szanse na złapanie ich, jeśli to zrobią.

2 Zmniejsza liczbę nieuczciwych procesów sądowych

Restauracje są również częstym celem fałszywych roszczeń z tytułu obrażeń, ponieważ są zajęte i ustawienie sceny związanej z różnego rodzaju oszustwami jest dość łatwe. Profesjonalnie zainstalowany system kamer bezpieczeństwa obejmie obszary podatności na zagrożenia, a wyraźne obrazy z kamery HD zapewnią, że dowody staną w sądzie.

3 Pomoc w sporach z klientami

Bójki są powszechne w zatłoczonych restauracjach, zwłaszcza w tych z barami. Kamery bezpieczeństwa restauracji mogą pomóc w ograniczeniu takich sporów, a w przypadku przemocy, mogą pomóc policji zidentyfikować odpowiedzialne osoby za zamieszki.

4 Problemy związane z molestowaniem seksualnym

Liczba roszczeń dotyczących molestowania seksualnego jest coraz większa każdego. Świadczenia pieniężne wypłacane co roku w wyniku roszczeń z tytułu molestowania seksualnego przekraczają miliony. Oprócz motywacji związanej z dbałością o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo swoich pracowników, korzystanie z kamer monitorujących może pomóc ograniczyć częstość występowania i dostarczyć dowody, dzięki którym można dowieść prawdy.

4 Zwiększa produktywność

Badania pokazują, że kamery w miejscu pracy mogą znacznie zwiększyć wydajność. To nie tylko motywuje pracowników, ale oznacza, że ​​kierownictwo może poświęcić mniej czasu na monitorowanie, a więcej na wykonywanie innych korzystniejszych zadań.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*