Tango: dzięki tym umiejętnościom będziesz lepszym tancerzem!

hamburg-1508804_960_720

Istnieje wiele umiejętności, które są wymagane, aby mężczyzna stał się dobrym tancerzem tanga. W zależności od podejścia nauczyciele i tego na jaki kurs tanga kraków się chodzi – zawsze można poznać różne poglądy i priorytety, ale prawda jest taka, że istnieją pewne podstawowe wartości i umiejętności, których każdy człowiek powinien się nauczyć, jeśli chce się dobrze bawić w milongach.

Niestety, wiele z tych podstawowych umiejętności jest prawie całkowicie nieobecnych w programie szkół tanga. Ludzie woleliby się uczyć, jak robić volcady i sacady – mało co obchodzi ich podstawowe podejście do tańca. Wolą spędzać czas na ćwiczeniu ganchos, niż sprawiać, by ich postawa była bardziej właściwa. Ale to zmienia się gdy idą do milongi – wiele z tych kroków jest całkowicie bezużytecznych na zatłoczonym parkiecie, więc muszą powrócić do swoich praktyk i ponownie wymyślić sposób, w jaki będą tańczyć. Inną opcją jest bycie złym tancerzem lub zagrażanie innym, którzy tańczą w pobliżu.

Jeśli chodzi o taniec – przed wszystkim mężczyzn należy uczyć właściwych umiejętności, dlatego w tym miejscu prezentujemy 10-punktową listę umiejętności, które są niezbędne, gdy męski tancerz dołącza do świata tanga. Są niezbędne, ale często prawie całkowicie nie są poruszane w czasie kursów tanga.

Naucz się tych umiejętności, a Twoja nauka tango będzie płynna!

Jednak pamiętaj – ta wskazówka nie jest receptą. Nie bierz ich za prawo, ale za sugestie, które pomogą ci poprawić proces uczenia się tango.

Tańcząc w zatłoczonych milongach – Można śmiało powiedzieć, że tylko jeden na 1000 tancerzy tango kiedykolwiek wystąpi i pokaże na co go stać – ogromna większość z nas to tancerze społeczni. Nasze tango to życie w milongach. Pomimo tego rzadko można znaleźć instruktorów, którzy spędzają dużo czasu na nauczaniu tańca który będzie de facto realizowany w zatłoczonych milongach. Wiadomo, że wielu uczniów jest zafascynowanych akrobatycznymi ruchami tancerzy, których oglądają na Youtube, ale nauczyciele powinni wiedzieć co dla nich jest lepsze. Dobry nauczyciel nie zawsze daje uczniom to, czego chcą, ale to, co muszą wiedzieć.

Zapraszanie w dyskretny sposób – Tak, cabeceo. Jest wiele powodów, dla których mężczyźni powinni używać cabeceo, ale najważniejsze to:

  • ratują się od publicznego upokorzenia
  • sprawiają, że proces zaproszenia jest bardziej przyjemny dla pań

Komunikowanie się z innymi tancerzami na parkiecie – bez względu na to, jak duży jest parkiet, jeśli tancerze nie wiedzą, jak się ze sobą komunikować, wkrótce stanie się polem bitwy. Panie często zamykają oczy i koncentrują się na komunikacji ze swoim partnerem, więc nawet nie zauważają subtelnej komunikacji (która powinna zaistnieć) między chłopakami na parkiecie. Bez tej komunikacji inni tancerze często stają się przeciwnikami, a nie współtowarzyszami tańca, z którymi dzielimy parkiet.

Wielu uważa, że ​​zadaniem nauczyciela tanga jest nauczenie swoich uczniów tylko ruchów i technik, ale to nie wystarczy. Większość z nas żyje w kulturach, w których taniec jest w większości przypadków połączony z przedstawieniami i występami. Z tego powodu wielu uczniów przychodzi do tanga z myślą, że celem tego, czego się uczą, jest pokazanie swoich talentów i umiejętności, a przede wszystkim trzeba pamiętać, że to ma być z myślą o partnerce!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*