Dlaczego wysokiej jakości krzesło biurowe to dobra inwestycja?

silhouette-2402991_960_720

Ile godzin przeciętny pracownik biurowy siedzi na krześle w trakcie kariery karierze? 85 500 godzin. To ponad 9 lat! Faktem jest, że korzystając z (taniego) krzesła dostarczonego przez pracodawcę lub kupując krzesło biurkowe na wyprzedaży, jest to przepis na wzbogacenie kręgarza.

Faktem jest, że istoty ludzkie są zaprojektowane do poruszania się, a nie do siedzenia przez cały dzień. Dlatego, jeśli musisz siedzieć, twoje krzesło musi być:

  • ergonomiczne
  • wygodne
  • regulowane

Kupowanie najtańszego lub „najładniejszego” krzesła wiąże się z twoim zdrowiem. W większości przypadków ludzie wydają znacznie więcej pieniędzy na biurku niż krzesło. Idealnie, krzesło powinno łagodzić negatywne skutki siedzenia tak bardzo, jak to możliwe. Nawet jeśli twój pracodawca nie zapewnia dobrego krzesła, uważaj to za inwestycję w swoje zdrowie, nawet jeśli sam musisz za to zapłacić. Zanim zaczniemy, ważne jest, aby przyznać, że żadne krzesło nie może rozwiązać każdego problemu związanego z siedzeniem, ale może czynić cuda w połączeniu z dobrą postawą, regularnym ruchem i ćwiczeniami.

Krzesło biurowe najwyższej klasy kosztuje zaledwie 0,40 zł dziennie

Większość ludzi, których można spotkać w pracy, przewraca oczami, gdy słyszą cenę krzesła biurowego. Wysoce regulowane krzesło biurowe ma z pewnością wysokie koszty początkowe, ale jeśli tak patrzeć na to jako na inwestycje, to jest to raczej niedrogie. Dla uproszczenia załóżmy, że kupujesz krzesło o wartości 1000 zł i siadasz średnio 40 godzin tygodniowo, 50 tygodni w roku i używasz go tylko przez dziesięć lat. Oznacza to, że siedzisz 2000 godzin rocznie lub 20 000 godzin na dekadę.

W związku z tym posiadanie ergonomicznego krzesła biurowego kosztuje 0,05 zł za godzinę lub 0,40 zł dziennie.

Teraz porównaj to do tego, ile wydajesz na kawę dziennie, czy na rachunek smartfona lub telewizję kablową. Albo jeszcze lepiej, porównaj to z kosztami masaży pleców i wizyt u kręgarzy w ciągu dekady. Jestem pewien, że krzesło będzie opłacalną inwestycją, jeśli je dobrze dopasujesz do swoich potrzeb, Co więcej, większość dobrych krzeseł ma długie gwarancje, a z łatwością przetrwają 15, jeśli nie 20 lat, jeśli ich nie nadużyjesz.

Korzyści z wysokiej jakości krzesła biurowego

Nie tylko chodzi o to, że krzesło dobrej jakości takie jak to z oferty https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe pozwoli Ci zaoszczędzić plecy, ale także pomoże w utrzymaniu krążenia krwi i zwiększy Twoją produktywność. Badania wykazały, że jesteśmy znacznie bardziej wydajni w pracy, gdy jest nam wygodnie, dlatego jest to łatwe narzędzie negocjacyjne dla twojego szefa, który uważa, że cena jest czynnikiem decydującym.

Jeśli masz pracodawcę, który nie widzi potrzeby zapewnienia krzesła ergonomicznego, zastanów się, czy nie poprosić lekarza o notatkę lub zainwestować w taki zakup samodzielnie. Nie tylko będziesz bardziej produktywny, ale odkryjesz, że pod koniec dnia jesteś w znacznie lepszym nastroju.

W każdym razie twoje ciało ci za to podziękuje!

1 odpowiedzi "Dlaczego wysokiej jakości krzesło biurowe to dobra inwestycja?"

  1. Na https://inwestowanieodpodstaw.pl/ można znaleźć sporo aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat różnych form inwestowania i pomnażania kapitału. Jeśli chcecie, aby Wasze pieniądze na siebie zarabiały, dobrze jest na początku zdobyć nieco informacji. Im większa wiedza, tym większą możemy mieć pewność, że zarobimy, a nie stracimy pieniądze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*