Szkolenie na torze – czy warto?

kurs doslonalenia jazdy

W ostatnich latach ciągle słyszy się o doskonaleniu techniki jazdy, nauce bezpiecznej jazdy i poprawie bezpieczeństwa na drogach. W skutek tego w Polsce coraz częściej powstają szkoły specjalizujące się w nauce doskonalenia jazdy. Nauka w nich odbywa się na specjalnych torach. Czy warto korzystać z takich kursów? Czy to naprawdę wpływa na bezpieczeństwo naszej jazdy? Kto może uczestniczyć w takich szkoleniach? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Szkolenie techniki jazdy

W szkołach nauki jazdy odbywaja się kursy doskonalące jazdę i panowanie nad samochodem. Cieszą się one coraz większą popularnością wśród kierowców. Każdy kto chociaż raz skorzysta z takiej formy szkolenia jest zadowolony i po jakim czasie wraca ponownie na bardziej specjalistyczne szkolenia. Kursanci przeważnie polecają każdemu znajomemu taki system doszkalania. Szkolenia takie nie należą do tanich. Jednak nie można porównywać kosztów takiego kursu z życiem lub zdrowiem kierowcy. Szkolenie techniki jazdy odbywa się zawsze na torze, jaki ma do dyspozycji dana szkoła organizująca kurs doskonalenia jazdy. Podczas kursu są symulowane różne trudne warunki i sytuacje drogowe, które mogą nas spotkać w codziennej jeździe. Podczas takich szkoleń można korzystać z samochodu należącego do szkoły. Jednak dużo osób woli uczyć się na swoim samochodzie, bo wtedy w pełni poznaje jego możliwości. Pod okiem wyszkolonych i doświadczonych instruktorów można nauczyć się kontroli poślizgu lub skorzystać z nauki bezpiecznej i oszczędnej jazdy.

Czy warto korzystać ze szkoleń na torze?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że stan nawierzchni naszych dróg nie jest najlepszy. Z roku na rok na polskich ulicach przybywa pojazdów w różnym stanie technicznym, które mogą powodować realne zagrożenie w ruchu drogowym. Właśnie ze względu na to wielu przedsiębiorców posiadających firmy transportowe decyduje się na kursy doskonalenia jazdy dla swoich pracowników. Na kursach można nauczyć się oszczędnej jazdy, co w przypadku firm pozwala na obniżenie kosztów związanych z zakupem paliwa. Oprócz tego zmniejsza się liczba wypadków w firmie.

zarządzanie flotą samochodowąPo takim szkoleniu każdy kierowca jest bardziej świadomy zagrożeń w ruchu drogowym. Zaczyna jeździć mniej agresywnie i zwraca większą uwagę na to co dzieje się na ulicy. Oprócz tego potrafi się odpowiednio zachować w kryzysowej sytuacji i bezpiecznie uniknąć kolizji. Potrafi w razie potrzeby wyprowadzić auto z poślizgu lub skutecznie zahamować przed pojawiającym się nagle na drodze pieszym. Jeśli chcesz jeździć bezpiecznie i dobrze technicznie to takie szkoły są najlepsze do nauki. Nie jest ważne jak długo masz prawo jazdy, bo każdy na takim kursie uczy się czegoś nowego. Pamiętajcie, że jeśli macie możliwość skorzystania z takiego szkolenia na torze to bardzo zachęcam do udziału w nim. Sami zobaczycie, że z każdą godziną na torze Wasze umiejętności pójdą w górę. Dzięki temu jeżdżąc po naszych ulicach będziecie mogli czuć się pewniej i bezpieczniej.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*