Szkolenie Excel – informacje w pigułce

kursexcel

 

XXI wiek to czas w pracy, w którym ze wszystkich stron atakowani jesteśmy potrzebą samokształcenia się. W zasadzie można śmiało powiedzieć, że obecnie trzeba inwestować w przeróżne kursy. Niemniej jednak siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkich kursów, które są na rynku. W które z nich zatem warto zainwestować?

Szkolenie Excel – ciekawe i praktyczne

Przede wszystkim warto zastanowić się nad szkoleniem z programu Excel. Wiele osób pewnie teraz zapyta ze zdumieniem – po co? Otóż okazuje się, że nie potrafimy wykorzystać nawet połowy możliwości tego programu. Umiejąc zaś z niego korzystać, powinniśmy tworzyć w ciągu kilku minut skomplikowane wykresy, obrazujące finanse oraz inne aspekty działalności firmy.

Jakie są zalety szkolenia Excel?

Pytanie jednak ciągle pozostaje dość zasadnicze, a mianowicie po co w zasadzie robić to szkolenie? Paradoksalnie taka prosta umiejętność będzie bowiem atutem w absolutnie każdej firmie i nie mowa tu tylko o korporacjach, lecz także o formach firm i zatrudnienia takich jak urzędy, szpitale, szkoły czy uniwersytety. Ponadto zdolność sprawnego zarządzania Excelem jest jedną z tych nielicznych umiejętności, które mogą pomóc nam skoczyć na lepsze stanowisko nawet jeśli nie mamy za dużo innych kwalifikacji.

Rodzaje szkolenia Excel

Wszystko to wygląda dość ciekawie, niemniej jednak, jakie są rodzaje szkolenia Excel? Otóż ich rozpiętość jest naprawdę duża. Wyróżnić możemy szkolenia podstawowe, średnio zaawansowane oraz zaawansowane a także przeróżne drobniejsze z zakresu poszczególnych umiejętności np. “Wykorzystanie programu Excel w analizie finansowej firmy”.

Generalnie jednak nam trudno będzie samemu ocenić swój poziom. Te firmy, które prowadzą naprawdę liczące się szkolenia, prowadzą także sensowne testy, które oceniają nasz poziom. W tym momencie jednak trzeba stanowczo podkreślić, że sam zwykły najprostszy kurs oczywiście może nam poprawić kwalifikacje, niemniej jednak rzeczywiście liczą się szkolenia na poziomie średnio zaawansowanym albo różne szkolenia biznesowe.

Warto krótko powiedzieć jeszcze o kosztach. Otóż średnio koszt dwudniowego kursu to wydatek rzędu kilkuset złotych – takie szkolenia raczej dotyczą jednego aspektu wykorzystania Excela. Te bardziej zaawansowane, trwające około miesiąca, raczej zamykają się dopiero w kwocie ponad tysiąc złotych.

Dla kogo są szkolenia Excel?

Warto w tym momencie zastanowić się, komu przydadzą się takie szkolenia? Otóż na pewno wszystkim osobom, które zajmują się finansami tudzież analityką. Ponadto szkolenie takie przyda się wszystkim, którzy w swojej pracy korzystają ze statystyki – osobom piszącym prace naukowe, wszelkim pracownikom sektora handlowego itp.

Szkolenia Excel – najlepsze firmy

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że dzisiaj niestety nie każda firma organizująca tego typu szkolenia, zasługuje na szacunek i naszą uwagę. Niestety wiele kursów prowadzą osoby, które nie mają w tym kierunku za wiele kwalifikacji.

Jedną z firm, które zasługują na pozytywną uwagę jest Excellent. Organizują warsztaty w całej Polsce m.in. organizują kursy Excel w Poznaniu. Można na ich temat znaleźć wiele pozytywnych opinii – duże doświadczenie i elastyczność.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*