Statystyki, dane, zmiany… Liczby nie kłamią – hotele ze spa mają się lepiej!

shirin-spa

Hotelarze wiedzą, jak ważne jest korzystanie z wiarygodnych statystyk w celu porównania wyników ze średnią w branży i konkurencją, wiedzą że trzeba w statystykach trzymać się z dala od najnowszych trendów i monitorować cały przemysł. Podobnie jak badania przeprowadzone w przemyśle hotelarskim taka strategia może pomóc w określeniu obszarów poprawy, trafności strategii rynkowych i rentowności. Zastosowanie kombinacji ilościowych wyników opartych na badaniach i doświadczeniu jakościowym oraz badaniach opartych na opiniach zbieranych konsekwentnie przez pewien okres będą skutkować ukazaniem trendów dla prowadzących firmy spa. Uwaga – branża ta zaczyna posiadać wiarygodne statystyki i badania, które mogą być wykorzystane do kierowania zdrowymi, przyszłościowymi planami biznesowymi dla własnego biznesu.

Zmiany

Uzdrowiska weszły w fazę dojrzałości. Dawniej, niektóre uzdrowiska zostały zbudowane na emocjonalnych, a nie praktycznych zasadach, co powodowało, że uzdrowiska były spore i spektakularne, ale nie praktyczne i opłacalne. Ponadto proliferacja i fragmentacja segmentów uzdrowiskowych doprowadziła do zwiększonej konkurencji, która została wzmocniona przez niedawne spowolnienie gospodarcze. Doświadczając 15-procentowego spadku przychodów, uzdrowiska stwierdziły, że nie są odporne na zmiany podaży i popytu związane z rozwojem rynku i wahaniami koniunktury, że inwestując w usługi takie jak depilacja laserowa czy baseny solankowe nie zawsze osiągają zamierzonych celów. Jednak dzięki zaangażowaniu i skoncentrowaniu się na osiągnięciu ROI i zarządzaniu strategicznym, menedżerowie hotelarstwa i spa ukierunkowują się na niezawodne badania uzdrowiskowe, dzięki którymi dotychczasowa inwestycje w solankę, czy depilacja mogą im jeszcze przynieść zysk.

Dzisiaj wielu hotelarzy zdało sobie sprawę, że wartość spa w tej branży jest szersza niż mogłoby się to wydawać jeszcze kilka lat temu. Uwzględnienie udogodnień spa w obiekcie, takich jak mezoterapia igłowa bądź inne jest powszechnie uznawane za bardzo dobre, biznesowe posunięcie.

Wynika z tego:

• Wyższe obłożenie hotelu
• Dłuższa długość pobytu

Ponadto, wiele niszowych hoteli luksusowych kusi się o stwierdzenie, że goście spa wydają więcej w porównaniu do gości nie-spa. Wyższe wydatki wydają się ogólnie wykazywać wyższe przychody. Uzdrowiska udowodniły, że są warte rozwoju i planowania w ramach ogólnego planu rozwoju, a tematy takie depilacja laserowa przeciwskazana mają jeszcze większe znaczenie w obliczu tych danych (więcej informacji na stronie http://www.akademiazdrowejskory.pl/).

Wiarygodne statystyki

Nic dziwnego, że podczas dojrzewania przemysłu uzdrowiskowego badania pojawiły się później na osi czasu. Do tej pory nie wszystkie badania były równie wiarygodne. Zbadaj i kwalifikuj źródła badań, metodologię i wiedzę o branży pamiętając, że niuanse uzdrowisk są zupełnie inne, biorąc pod uwagę kurort / hotel, dzień, miejsce docelowe oraz inne istotne w tym kontekście czynniki, które mogą malować krzywe na tabeli statystyk. Jeśli jednak podejdziesz do tego mądrze – na pewno wróci się to z nawiązką.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*