Pożyczka tymczasowym rozwiązaniem na problemy finansowe

406846_shutterstock_99549296

Reklamy są w radiu, telewizji, Internecie, nawet w mailu. Odnosi się to do wypłaty pożyczki, pożyczek gotówkowych, pożyczki zaliczkowej, czy też tymczasowej pożyczki. Nic dziwnego, bowiem jak się okazuje takie wygodne pożyczki na raty są wielką pomocą na problemy finansowe w tymczasowym ujęciu.

Oto jak one działają!

Kredytobiorca pisze osobistą informację z prośbą do pożyczkodawcy o kwotę, którą chce pożyczyć, a także określając opłatę, za którą trzeba płacić pożyczanie. Firma daje pożyczkobiorcy kwotę czeku pomniejszoną o opłatę i zgadza na dokonanie wypłaty dla kredytobiorcy. Lub, po uzyskaniu zgody kredytobiorcy, firma lokuje kwotę pożyczoną – pomniejszoną o opłatę – na konto sprawdzające kredytobiorcy w formie elektronicznej. Kwota kredytu ma zostać obciążona z następnej wypłatą. Opłaty z tytułu tych kredytów mogą stanowić procent wartości nominalnej czeku – lub mogą być oparte na przyrostach pożyczonych pieniędzy: powiedzmy, za każdą pożyczoną kwotę 50 zł lub 100 zł. Kredytobiorca pobiera nowe opłaty za każdym razem, gdy ta sama pożyczka jest przedłużana lub “zwracana” – dlatego zdecydowanie lepiej jest to traktować jako rozwiązanie tymczasowe.

Ustawa w sprawie kredytu traktuje kredyty gotówkowe, tak jak inne rodzaje kredytów: kredytodawcy muszą ujawnić koszt pożyczki. Kredytodawcy pożyczkodawcy muszą przedkładać pisemne pożyczki obciążenie finansowe i roczną stopę procentową, która opiera się na kilku rzeczach, w tym kwocie wypożyczenia, na oprocentowaniu i kosztach kredytu, za które pobierana jest kwota oraz długości kredytu.

Wypłaty pożyczki

Portal o finansach osobistych Abc PożyczkiZaliczki pieniężne zabezpieczone czekiem osobistym lub płatne przelewem elektronicznym są bardzo kosztowne. Jak drogie? Powiedzmy, że musisz pożyczyć 100 zł na dwa tygodnie. Piszesz czek za 115 zł, a 15 zł to opłata za wypożyczenie pieniędzy. Przedstawiciel pożyczkodawcy zgadza się poczekać na spłacenie czeku do następnego dnia wypłaty. Kiedy nadejdzie ten dzień, pożyczkodawca złoży kasę i wykupi ją, płacąc kwotę 115 zł w gotówce lub przeliczy pożyczkę i pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 14 zł za kolejne 14 dni. Jeśli zgadzasz się na płatności elektroniczne zamiast czeku, oto co się stanie w następnym dniu wypłaty: firma rozliczy całą kwotę pożyczki z konta rozliczeniowego drogą elektroniczną lub przedłuża pożyczkę o dodatkowe 15 zł. Koszt pierwszej pożyczki w wysokości 100 zł to opłata finansowa w wysokości 15 zł i roczna stopa procentowa w wysokości 391 zł. Jeśli przeliczysz pożyczkę trzykrotnie, opłata finansowa wzrosła do 60 zł, chcąc pożyczyć 100 USD.

Niektóre banki oferują pożyczki krótkoterminowe w małych kwotach po konkurencyjnych cenach. Lokalna organizacja lokalna może udzielać pożyczek dla klientów indywidualnych. Zaliczka na karcie kredytowej może być również możliwa, ale może wykazywać wyższą stopę procentową niż inne źródła finansowania: sprawdź warunki zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie. W każdym razie w pierwszej kolejności zawsze porównaj wszystkie dostępne oferty zanim podejmiesz decyzję jak ratować domowy budżet,

1 odpowiedzi "Pożyczka tymczasowym rozwiązaniem na problemy finansowe"

  1. Pożyczki nie są złym rozwiązaniem ale trzeba środki z nich umiejętnie rozdysponować lub zainwestować. Ostatnio czytałem na Urzędy Skarbowe że nasze Państwo ma wprowadzić jakieś ograniczenia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*