Sklepy stacjonarne kontra internetowe – co im łatwiej sprzedać?

bed-dolls-1124226_640

Od kilku lat można zaobserwować zwiększoną sprzedaż w sklepach internetowych, do których nieustannie odpływają klienci ze sklepów stacjonarnych. Nic w tym dziwnego – w sieci można praktycznie wszystko kupić taniej, a jednocześnie mamy ogromny wybór. Sklepy stacjonarne nie musza jednak obawiać się o swoje istnienie – nadal mają wiernych klientów, którzy cenią sobie zakupy w tradycyjnej formie.

Zwolennicy zakupów w sieci podkreślają, że w internecie możemy zrobić szybkie zakupy o każdej porze i bez wychodzenia z domu. Bez względu na to, czego potrzebujemy, znajdziemy to szybko i bez większego problemu. W internecie działa wiele sklepów online w praktycznie wszystkich branżach. Można szybko porównywać sobie ceny w różnych sklepach i wybierać takie, które oferują najlepsze ceny. Co więcej, często nawet jeśli doliczymy koszty przesyłki, możemy liczyć na tańsze zakupy niż w wersji stacjonarnej. Są też takie marki, które posiadają wyłącznie sklepy internetowe i ich produktów nie da się kupić w żadnych stacjonarnych sklepach.

Nie wszystko sprawdza się w sprzedaży internetowej

Choć coraz więcej osób kupuje w sieci, nie każde sklepy radzą sobie tak samo dobrze. Najczęściej decydujemy się na zakupy stacjonarne, gdy wolimy dotknąć produkt, sprawdzić, jak wygląda na żywo, upewnić się, z czego został wykonany. Choć w sieci działa wiele sklepów z ubraniami i obuwiem, większość klientów zdecydowanie woli tradycyjne sklepy, w których mogą wybrane produkty przymierzyć i zobaczyć na żywo. W sieci bardzo często w sklepach są mocno przerobione zdjęcia, które zupełnie nie oddają stanu faktycznego. Zdarza się, że kupujemy przez internet piękne buty czy torebkę w dobrej cenie, a po ich przysłaniu okazuje się, że na żywo wyglądają zupełnie inaczej. Drogie i kosztowne produkty nadal wolimy również kupować w stacjonarnych sklepach, gdyż pozwala nam to na ich dokładne obejrzenie i wypróbowanie.

Meble i materace

W sieci chętnie kupujemy też meble. To dobre rozwiązanie, jeśli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie mamy żadnego dobrego sklepu internetowego. Podobnie jest w przypadku sklepów z materacami. Jeśli jednaj interesują nas kupowane w sieci materace dla dorosłych i materace dla dzieci producent musi być renomowany i sprawdzony. Warto sprawdzić, czy jego produkty posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Jeśli wybieramy materace przez internet, sprawdźmy przede wszystkim ich opisy, upewnijmy się, z czego są wykonane, jaki mają poziom twardości, a także czy mają wygodnie zdejmowany pokrowiec. Materace wykonane są z różnych materiałów i mogą mieć różne wypełnienie. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, warto najpierw rozejrzeć się w ofercie różnych firm i zdobyć nieco wiedzy na temat nowoczesnych materaców. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą podejmiemy decyzję. Nie zapominajmy, że materac to zakup na długie lata.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*