Jak sortować śmieci po remoncie?

brett-jordan-PFr50OBMowU-unsplash


Prace remontowe bywają drogą przez mękę. Nawet, jeśli mamy dobry plan i jesteśmy solidnie przygotowani do remontu, może się okazać, że w rzeczywistości prace przebiegać będą dłużej, a na niektórych etapach pojawiać się będą dodatkowe utrudnienia. Dlatego w miarę możliwości warto wszystko zaplanować z większym wyprzedzeniem – wielu problemów i opóźnień można dzięki temu uniknąć.

W czasie prac remontowych sporym problemem jest generowanie dużych ilości odpadów, z których nie wszystkie można wyrzucić do osiedlowego kontenera na śmieci. Wiele jest odpadów, które wymagają specjalnego traktowania. Owszem, opakowania po farbach, wałki malarskie, folie czy taśmy można wyrzucić do śmietnika. Jeśli jednak mamy do czynienia z dużą ilością gruzu pochodzącego z kucia łazienki czy wyburzania ścian, takie odpady nie mogą już wylądować w zwykłym koszu na śmieci. Powinny być odpowiednio składowane, a także wywożone do miejsca, gdzie zostaną zutylizowane lub będą właściwie składowane. Jeśli planujesz większy remont i wiesz, że ilość gruzu będzie znaczna, dobrze jest rozejrzeć się za usługami firmy zajmującej się fachowym wywożeniem tego rodzaju odpadów.

Odpady budowlane do kontenera lub worka na gruz

Odpady powstające podczas remontu powinny od razu trafiać do specjalnych pojemników – do wyboru mamy worki na gruz lub specjalne kontenery. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jak wiele śmieci planujemy wygenerować. W przypadku mieszkań w blokach najczęściej worki na gruz są w zupełności wystarczające. Worki po wypełnieniu są przez specjalistyczną firmę wywożone – inwestor nie musi więc martwić się o to, co się z takim gruzem stanie. Warto jednak zadbać o dobry harmonogram prac i wywozu – worki powinny być wywożone na bieżąco. To ważne, jeśli jeden worek nie wystarczy i konieczne będzie jego opróżnienie przez kolejnymi etapami prac. Jeśli terminy nie będą dopasowane do naszych potrzeb, może się okazać, że prace remontowe na chwile się zatrzymają – trudno bowiem prowadzić dalsze działania, jeśli worek na gruz jest pełny i nie ma gdzie wyrzucać kolejnych odpadów budowlanych i remontowych.

Znajdź dobrą i solidną firmę

Bez względu na to, czy interesuje Cię wywóz odpadów pobudowlanych warszawa, czy podobne usługi w innym mieście, warto przede wszystkim dobrze znaleźć wykonawcę. Na rynku firm oferujących tego rodzaju usługi jest dosyć sporo, gdyż pobyt jest z roku na rok coraz większy. Zanim zdecydujesz się na konkretna firmę, sprawdź ofertę co najmniej kilku wykonawców. Ważne jest zwracanie uwagi nie tylko na ceny, ale też na zakres usług, terminowość, wolne terminy, a także na to, co znajduje się w cenie, a za co trzeba będzie zapłacić dodatkowo. Szukanie najtańszej firmy może nie być do końca dobrym pomysłem – tani wykonawcy nie zawsze dotrzymują terminów, często są z nimi problemy. Lepiej stawiać na jakość usług potwierdzoną dobrymi opiniami pochodzącymi od tych klientów, którzy już mieli okazję korzystać z usług danej firmy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*