Silikonowe formy do pieczenia – czego potrzebujesz, by jeszcze lepiej gotować?

Silikonowe formy do pieczenia

Żyjemy w czasach prawdziwej kuchennej rewolucji. Po czasach niezdrowej fascynacji wysoko przetworzoną żywnością kupowaną w supermarketach gotowych aluminiowych foremkach wracamy do korzeni, z powrotem uczymy się gotować i piec tak, by żyć zdrowo. Nowoczesne silikonowe formy do pieczenia, rękawice i inne gadżety ułatwiające życie na stałe zagościły w naszych kuchniach. W jakie gadżety warto zainwestować, by gotowało się przyjemniej?

Gotowanie wraca do łask

Po czasach PRL-u, czyli konieczności robienia wszystkiego samemu, a w zasadzie można powiedzieć, że po czasach, w których słowa „coś z niczego” gościły na naszych ustach o niebo częściej niż dzisiaj, zachłysnęliśmy się gotowcami, które okazały się nie tylko zdecydowanie niezdrowe, ale też po prostu niesmaczne. Domowe obiady zastąpiły odgrzewane w mikrofalówce dania z masowej produkcji, w której – nie oszukujmy się, nie stosuje się zbyt zdrowych składników. Bardzo szybko odczuliśmy nieprzyjemne skutki związane z pogorszeniem się jakości spożywanych posiłków. Wszechobecny tłuszcz, sól, cukier i polepszacze smaku, a także konserwanty oraz produkty wysoko przetworzone sprawiły, że dietetycy wszczęli alarm. Nareszcie po wielu latach huśtawki, wróciła moda na domową, zrównoważoną kuchnię.

Okazuje się, że nie tylko potrzebowaliśmy tego, by zachować zdrowie, ale też pokochaliśmy pichcenie. Poza samą kuchnią pokochaliśmy także gadżety, które znacznie ułatwiają i uprzyjemniają nam pracę w kuchni. Silikonowe formy do pieczenia, kolorowe ściereczki i dekoracyjne zastawy są już niemal w każdym domu.

Silikonowa kuchnia – raj dla gadżetomaniaków

Pieczenie chleba, domowe muffinki, donuty, bułki czy babki wymagają specjalnych gadżetów. Gotowanie nigdy nie było przyjemniejsze. Mamy do dyspozycji tyle niezbędnych gadżetów, które ułatwiają pichcenie, że nieużywanie ich można spokojnie uznać za skuteczny sposób na utrudnianie sobie życia. Na rynku dostępnych jest ogrom przeróżnych mieszadełek, miarek do odmierzania, łyżek różnego rodzaju, pojemników do przechowywania i silikonowych form do pieczenia.

Pamiętasz jeszcze smarowanie foremek tłuszczem i obsypywanie ich bułką tartą, by ciasto nie przywarło? Dziś to już przeżytek. Silikonowe gadżety na zawsze odmieniły nasze kuchenne życie. Kuchnia bez szorowania, bez przywierania brudu i bez wielogodzinnego sprzątania po gotowaniu to dziś konieczność. Silikonowe formy do pieczenia w każdym możliwym kształcie dosłownie opanowały nasze kuchnie. Nie tylko zdecydowanie lepiej się w nich piecze, ale także świetnie się je czyści i przechowuje (niektóre można nawet zwinąć).

Silikonowe mieszadełka i pędzelki zamiast zwykłych pozwalają na łatwiejsze utrzymanie czystości w kuchni, a silikonowe rękawice do pieczenia gwarantują, że już nigdy się nie poparzysz, wyciągając ciasto z piekarnika. Nie wyślizgnie CI się ono także z rąk – silikon jest przecież antypoślizgowy. Silikonowe szpatułki świetnie myje się w zmywarce, a silikonowe podstawki doskonale zabezpieczą Twój stół przed odparzeniem. Z kolei silikonowe pokrywki do garnków zastąpią niewygodne, stalowe pokrywki, które trudno się przechowuje. Silikonowe maty do pieczenia wyparły już na dobre papier do pieczenia, a silikonowe formy na kostki do lodu ułatwią wydobywanie zamarzniętych kostek.

Dlaczego tak pokochaliśmy silikon?

Silikonowe formy do pieczenia i inne silikonowe gadżety naprawdę ułatwiają nam życie. Są odporne na wysokie temperatury i ciśnienie. Można je bez problemu myć w zmywarce i nic do nich nie przywiera. Nie oszukujmy się, że sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności i im jest go mniej, tym lepiej. Szorowanie zapieczonych form było koszmarem niejednej pani domu. Dzięki silikonowym dodatkom do kuchni możemy zapomnieć o tym problemie. W razie potrzeby silikonowe pojemniki i formy można używać także do zamrażania. Wygoda stała się wyznacznikiem naszych czasów. Dzięki zmyślnym gadżetom mamy więcej czasu na cieszenie się życiem, pracę lub po prostu odpoczynek.

 

Polecamy:
Sklep BHP – odzież robocza i odzież ochronna

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*