Satynowa czy jedwabna poszewka? Wszystko lepsze od bawełnianej!

kariera kocwin

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wiele może zależeć od rodzaju poduszki, na której śpią, ale nie martw się, jeśli jesteś jednym z nich, ponieważ teraz jest czas, abyś odkrył prawdę.

Nawet jeśli nie wierzysz, że nowa poszewka na poduszkę może być prostym rozwiązaniem, którego szukasz, nadal chciałbym zachęcić Cię do dalszej lektury i być może, może zmienić zdanie. A jeśli już zastanawiasz się nad zakupem satynowej poszewki na poduszkę, może to być właściwe miejsce, aby dowiedzieć się więcej o niej, aby podjąć świadomą decyzję.

Co sprawia, że ​​jest to dobra poduszka?

Jakie są powody, dla których niektóre poduszki są droższe od innych? Zwykle odpowiedź jest taka, że opcje takie jak są po prostu poszewki jedwabne lepsze. W porządku, w porządku, oto kolejne pytanie – co tak naprawdę oznacza „lepsze” w tym przypadku? Czy to oznacza bardziej:

  • wygodne,
  • puszyste,
  • trwałe?

Tak, wszystkie te rzeczy są ważne, ale jest w tym coś więcej niż się wydaje – zastosowana poszewka na poduszkę może również mieć bardzo duży wpływ na zdrowie i wygląd włosów. Może się to wydawać logiczne, gdy się nad tym zastanowić, ponieważ włosy stykają się z poduszką bardziej niż z czymkolwiek innym, jednak zazwyczaj nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy myśli się o sposobach utrzymania włosów zdrowe i piękne, prawda?

O co chodzi w przypadku jedwabnych poszewek na poduszki?

pościel z satynyśli nie chcesz zrujnować tej drogiej fryzury, którą właśnie zrobiłaś u fryzjera, zdecydowanie zaleca się unikanie zwykłych poszewek na poduszki i wybranie satynowej/jedwabnej, ale przed podjęciem takiej decyzji prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dokładnie tego rodzaju poduszki różnią się od innych. Oto odpowiedź!

Jedwabne poszewki na poduszki są bardzo gładkie, co oznacza, że Twoje włosy nie splączą się podczas snu. To zła wiadomość dla tych, którzy kochają swoje bawełniane poduszki – nie są one tak gładkie jak satynowe, a ich szorstkość powoduje tarcie między włosami a powierzchnią poduszki, co z kolei może prowadzić do ich łamania. W przypadku satynowej bądź jedwabnej poszewki włosy przesuwają się po poduszce i są znacznie mniej podatne na uszkodzenie.

Oznacza to, że jeśli brzydkie włosy po wstaniu z łóżka są jest czymś, co chcesz zobaczyć w lustrze każdego ranka, to przejście na satynę bądź jedwab może ci w tym naprawdę pomóc.

Jakby tego było mało, mam dla ciebie więcej wiadomości. Innym powodem, dla którego takie poduszki są dobre w utrzymaniu zdrowych włosów, jest to, że nie odsysają całej naturalnej wilgoci, którą mają twoje włosy. Bawełniane poszewki na poduszkę usuwają wilgoć z twoich włosów, sprawiając, że stają się kruche i suche, a tego właśnie nie chcesz. To kolejna zaleta satynowej poszewki na poduszkę.

Jedwab czy satyna?

Dla tych z Was, którzy nie lubią spać na czymkolwiek syntetycznym, jedwab może być dobrą alternatywą dla satyny, ponieważ poszewki na poduszki z jedwabiu i satyny są niewątpliwie lepsze niż bawełniane. Niektórzy ludzie wolą jedwab niż satynę, głównie dlatego, że jest to włókno naturalne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*