Samochód dla firmy za mniej – jak to zrobić?

hyundai_800x533

Leasing to rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu, kto nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, a chce mieć nowoczesny i funkcjonalny samochód, który nie jest starszy, niż kilka lat. Nie jest to jednak jedyna opcja.

Leasing dowolny samochód

Jedną z bardziej oczywistych, a tym samym częściej stosowanych metod pozyskania samochodu dla firmy jest leasing. W ramach leasingu, za ustalony wkład własny oraz deklarowaną, miesięczną ratę, można otrzymać dowolnie wybrany samochód (mieszczący się w ustalonym przedziale cenowym). Można ją dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Ważne jest, aby ustalić zasady spłaty i wszelkie koszty dodatkowe, które wpływają na wysokość miesięcznej raty. Po podpisaniu stosownej umowy samochód zostaje przekazany nowemu użytkownikowi. Decydując się na leasing, warto jednak dokładnie przemyśleć wybór firmy leasingowej. To od prowadzonej przez nią polityki i dostępnej floty samochodowej zależy, czy leasing będzie faktycznie korzystnym rozwiązaniem. Ważne jest to szczególnie pod kątem proponowanych usług dodatkowych, z których leasingobiorca może korzystać. Warto sprawdzić dostępne możliwości wcześniej. Przykładem firmy stosującej dobre praktyki jest Carsmile. Jest to firma, która oferuje korzystne warunki leasingu (wyszczególniono je na stronie: https://carsmile.pl/marka/hyundai). Firma w swojej ofercie ma najpopularniejsze i najchętniej wybierane marki samochodów, w tym Hyundai. Zaletą tej marki jest skoncentrowanie się na produkcji aut funkcjonalnych i praktycznych, co z perspektywy właściciela firmy jest dużą zaletą. Z racji tego, że nie jest to samochód z niskiej półki cenowej, wiele początkujących firm nie mogłoby sobie pozwolić na kupno auta z salonu. Dzięki ofercie leasingowej jest on w zasięgu ręki.

Jeśli nie leasing to co?

Carsmile to nie tylko oferty leasingowe. Dla firm, które czasowo potrzebują samochodu lub dla tych, które nie chcą poważnych zobowiązań finansowych, Carsmile przygotowało wygodniejszą alternatywę, która także odnosi się do samochodów marki Hyundai. Jest to wynajem długoterminowy. Jest to rozwiązanie wygodniejsze, gdyż poza koniecznością opłacania miesięcznej raty wynajmu, nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów (nie płaci się nawet ubezpieczenia). W podstawowym pakiecie firma oferuje dodatkowo serwis i dwa komplety opon. Po zakończeniu wynajmu samochód jest zwracany i można wymienić go na nowszy model. Wynajem długoterminowy jest o tyle wygodniejszy od leasingu, że umowa na wynajem może trwać nawet 2 -3 miesiące. Po tym okresie właściciel firmy nie ma żadnych zobowiązań względem Carsmile. Dzięki temu szybko można zrezygnować z wynajmu jednego modelu i wybrać nowe bardziej dopasowane do swoich potrzeb auto.

Decydując się na auto w leasingu lub na wynajem długoterminowy zyskuje się większą swobodę działań, a przede wszystkim można nabyć nowy i w pełni sprawny samochód bez nadmiernego obciążania budżetu firmowego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli małych i średnich firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. Dzięki leasingowi jest to łatwiejsze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*