Rynek pracy nastawiony jest na techników

szkola-bezplatna-lodz

Powszechne zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych przeświadczenie, iż dyplom ukończenia szkoły wyższej, wraz z uzyskaniem tytułu magistra, jest jednoznaczny z uzyskaniem znakomitych perspektyw zawodowych, zostało w sposób brutalny zweryfikowane przez rzeczywistość.

Chociaż w obecnej sytuacji gospodarczej znalezienie zatrudnienia na pewno nie jest specjalnie trudne, to uzyskanie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy bywa już wielkim wyzwaniem. Często dla osób z umiarkowanie użytecznym wykształceniem wyższym, ale jeszcze bardziej dla osób bez żadnego konkretnego wykształcenia, znalezienie dobrej pracy nie należy do łatwych zada . Rozwiązaniem ich problemu na rynku pracy jest status technika, czyli uzyskanie dodatkowego wykształcenia zawodowego.

Dyskryminacja kompetencji na rynku pracy

Zmiany w strukturze edukacyjnej polskiego społeczeństwa sprawiły, że niemal każda kompetentna osoba posiadała tytuł magistra lub, później, co najmniej tytuł licencjata. Osoby, dla których takie nierzadko zupełnie zbędne dokumenty, uzyskane w wyniku poświęcenia kilku lat życia, nie były wartym zdobywania osiągnięciem, pozostawały w zdecydowanie gorszej sytuacji na rynku pracy. Związane było to z mylnym przeświadczeniem pracodawców o ich mniejszej użyteczności. W obecnych warunkach taki start daje jednak znakomite perspektywy, ponieważ pozwala zostać technikiem, czyli osobą posiadającą fach w ręku, a takie osoby są ogromnie cenione.

Perspektywy zawodowe dla techników

Technik to osoba, która posiada bardzo ściśle określone kompetencje przy wykonywaniu dokładnie określonych zadań. Stosunkowo wąska specjalizacja, jaką może zaoferować szkoła bezpłatna Łódź, bynajmniej nie jest tutaj ograniczeniem. Wręcz przeciwnie, otwiera ona ogromną ilość drzwi, ponieważ firmy i ich klienci najczęściej potrzebują osób, które potrafią zrobić konkretne rzeczy, a nie tylko są wysoce zmotywowane i umieją odnaleźć się w grupie, jak osoby po typowych studiach.
Technicy mogą liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie, a jeśli nie chcą pracować w czyjejś firmie, własna działalność jest dla nich w zasięgu ręki. W ten sposób najczęściej pracują floryści, osoby zajmujące się aranżacją ogrodów oraz architekci wnętrz, którzy pomagają w wyborze odpowiednich wykończeń. Wolnymi strzelcami są wizażyści i styliści, jak również trenerzy personalni. Z kolei technicy administracji , opiekunowie medyczni czy animatorzy gier i zabaw zazwyczaj wolą spokojne i dobrze płatne posady w większych firmach. Ich praca jest zawsze doceniana, a ścisłe określenie roli pracownika w organizacji jest dla nich wielką zaletą.

Więcej o szkoła bezpłatna Łódź w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*