Rozwój rynku medycyny estetycznej – czy to przyszłościowy biznes?

beauty-salon-equipment

Dział medycyny estetycznej jest coraz popularniejszy, a do korzystania z zabiegów tej właśnie dziedziny przyznaje się coraz większa liczb klientów. W 2014 roku zanotowano około 15% wzrost przychodów płynących z tego właśnie źródła. Świadczy to doskonale o przyszłości rynku medycyny estetycznej w Polsce.

Co w dziedzinie medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to przede wszystkim chirurgia plastyczna, ale nie tylko. W skład tej dziedziny wchodzą takie obszary jak dermatologia estetyczna, wellnes, sport czy produkty beauty. Chociaż wszystkie dziedziny medycyny estetycznej się rozwijają, jednak najpopularniejszą jest zdecydowanie chirurgia plastyczna. Z danych wynika, że w 2013 roku Polacy wydali na operacje plastyczne 200 milionów złotych. Do najpopularniejszych należą zabiegi związane z rozmiarem piersi, korekta nosa czy lifting twarzy.

Rynek w Polsce

Rynek medycyny estetycznej w Polsce się zmienia. Dzięki temu, że zabiegi medycyny estetycznej nie stanowią już tabu, coraz większa liczba chętnych decyduje się na zabiegi z tej dziedziny. Wzrost zainteresowania zabiegami sięga około 15-20%, jednak w porównaniu z rynkiem zachodnim, rynek medycyny estetycznej w Polsce jest jeszcze dość słabo rozwinięty, co może stanowić szansę dla przyszłych przedsiębiorców w tej dziedzinie.

Co na tak?

Jednym z podstawowych zalet zabiegów medycyny estetycznej są naturalne efekty. Klienci nadal podchodzą do zabiegów z dużą ostrożnością, jednak po sprawdzeniu opinii na temat wybranej placówki korzystają z oferty zabiegów bez większych obaw. Klienci oprócz samych opinii na temat danej placówki zwracają szczególną uwagę na fachowy personel, który zadba o bezpieczeństwo i zdrowie na każdym etapie zabiegu. Zaletą zabiegów jest również możliwość skorzystania ze znieczulenia, co chroni pacjentów przed lękiem związanym z bólem. Co ciekawe, branża medycyny estetycznej przyciąga coraz częściej klientów płci męskiej.

Dzieje się tak ze względu na większą świadomość dotyczącą zdrowia i dobrego samopoczucia we własnym ciele. Mężczyźni starają się także w trosce o własne ciało dorównać kobietom. W związku z zainteresowaniem ofertą medycyny estetycznej przez mężczyzn na rynku pojawiło się kilka zabiegów związanych specjalnie z myślą o nich. Wśród najczęściej wybieranych przez mężczyzn zabiegów należy chociażby zabiegi związane z usunięciem zmian trądzikowych czy zapobiegnięcie łysieniu.

Jakie prognozy na przyszłe lata?

Patrząc na wzrost zainteresowania zabiegami medycyny estetycznej można śmiało prognozować, że tendencja wzrostowa nadal będzie się utrzymywać. Co więcej, stale wzrasta świadomość klientów korzystających z oferty gabinetów- posiadają oni coraz większą wiedzę na temat dbania o siebie i spowalniania procesów związanych ze starzeniem, a także wiedzą, jak z głową stosować proponowane im zabiegi medycyny estetycznej. To wszystko brzmi obiecująco i daje szansę nowym przedsiębiorcom na założenie bądź rozwój własnej działalności gospodarczej. Istnieje duża szansa na sukces właśnie w dziedzinie medycyny estetycznej.

Pomocy w opracowani artykułu udzielił nas serwis http://vesuna.pl – salon medycyny estetycznej z Krakowa

1 odpowiedzi "Rozwój rynku medycyny estetycznej – czy to przyszłościowy biznes?"

  1. Mimo wszystko, jesteśmy jeszcze daleko w tyle za innymi krajami. u nas ciągle medycyna estetyczna to temat tabu i mało kto się przyznaje do poprawiania urody, a szkoda, bo u innych to chleb powszedni i nikt nie widzi w tym nic złego.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*