Jak rozpoznać wysokiej jakości klamki antybakteryjne?

5

Wszyscy zaczynamy obawiać się niewielkich organizmów, takich jak bakterie i wirusy, ponieważ dzięki mutacjom zaczynają być bardzo niebezpieczne dla ludzi. Lekooporne bakterie atakują nas w różnych miejscach, a my niestety nie wiemy nadal jak z nimi walczyć. Stosowanym rozwiązaniem są klamki antybakteryjne, które mają zapewniać, że te szkodliwe drobnoustroje będą mnożyły się znacznie wolniej pomiędzy kolejnymi czyszczeniami. Gdzie można takie klamki kupić i j które z nich są najbardziej skuteczne?

Klamki antybakteryjne z jonami srebra – najskuteczniejsze w walce z bakteriami i grzybami

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest specjalistyczna powłoka z jonami srebra oraz wybranymi substancjami czynnymi. Opóźniona dyfuzja takich substancji sprawia, że klamki te wykazują długotrwałą skuteczność i ochronę. Po nałożeniu powłoki na powierzchnię organiczną już w ciągu jednej doby ilość bakterii zmniejsza się o 97%. Można więc śmiało uznać, że powłoka ta jest najbardziej skuteczną ze stosowanych na rynku.

Zwykle klamki antybakteryjne stosuje się w miejscach publicznych, ponieważ tam klamki drzwiowe i okienne oraz inne tego typu powierzchnie dotykane są każdego dnia przez wiele osób. Można je znaleźć na dworcach, w szkołach, placówkach medycznych, toaletach publicznych, sklepach i galeriach handlowych. Wybierają je także właściciele hoteli i pensjonatów i dużych firm. Dzięki klamkom proces namnażania bakterii jest zminimalizowany i przestrzeń ta staje się znacznie bardziej bezpieczna dla jej użytkowników (ofertę klamek antybakteryjnych znajdziesz tutaj: https://fam-to.pl/pl/9676-2/).

12

Gdzie można kupić klamki z jonami srebra?

Jeżeli zależy nam na zakupie klamek wysokiej jakości, których działanie będzie faktycznie długotrwałe i skuteczne – najlepiej zdecydować się właśnie na modele z powłoką zawierającą jony srebra. W tej chwili tylko firma FAM prezentuje w swojej ofercie takie rozwiązanie. Ten znany producent klamek posiada szeroki asortyment klamek drzwiowych i okiennych. Jako jeden z nielicznych swoje klamki produkuje w oparciu o cztery surowce: magnez, aluminium, cynk i tworzywa sztuczne.

FAM zapewnia możliwość pokrycia warstwą antybakteryjną z jonami srebra powierzchni malowanych farbą proszkową i na mokro, jak również galwanicznych. W sklepie można znaleźć wiele modeli – niklowanych, patynowanych, w satynie i chromowanych. Dzięki temu, każdy klient ma możliwość dopasowania klamek do swoich potrzeb. Firma korzysta z nowoczesnej technologii CNC, która umożliwia jej seryjną produkcję klamek dla dużych klientów. Dostarczane są następnie do hurtowni oraz całych sieci sklepów. Indywidualni klienci poszukujący ładnych klamek do swoich domów najczęściej gustują w modelach, których nazwy pochodzą od nazw planet – na przykład Venus, czy Jupiter.

Wybierając klamki antybakteryjne stworzone w innej technologii, warto zapoznać się dokładnie z opisem producenta. Działanie antybakteryjne może być bowiem znacznie krótsze lub mniej skuteczne, niż jonów srebra.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*