Restauracja nastawiona na sukces – małe zmiany w menu, sposobem na duży sukces?

the-dabney-dc-restaurant-kitchen-ASHLEYZINKJ36A8258-298

Możesz mieć najlepsze jedzenie w mieście, ale jeśli klienci tego nie będą wiedzieć – twoja restauracja jest skazana na zagładę. Dlatego tak ważne jest, aby twoje menu było jak najlepsze. Wykonanie kilku prostych kroków, pomoże Ci zaplanować, zorganizować i zaprojektować swoje menu tal, aby pomogło przynieść sukces Twojej restauracji. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci przenieść menu Twojej restauracji na wyższy poziom.

Logiczna organizacja menu ma przede wszystkim znaczenie. Dlatego ułatw Klientom znalezienie tego, czego chcą, organizując menu w sposób, który ma sens.

To może wydawać się oczywiste, ale nie ukrywaj swoich gwiazd w karcie. Jeśli masz coś, czym się chcesz pochwalić – umieść te dania z przodu i na środku, w miejscu gdzie łatwo je znaleźć! Oczy klientów najczęściej zatrzymują się w prawym górnym rogu lub na środku strony, dlatego warto rozważyć umieszczenie swoich największych hitów restauracji w tych lokalizacjach.

Czy w swoim menu masz burgera? Dodaj kilka różnych dodatków lub nowy sos, a otrzymasz zupełnie inny element menu bez dodawania dużych kosztów. A jeśli zaoferujesz sałatkę z krewetek, dołóż makaron z krewetek, pizzę lub risotto, aby uzyskać jak najwięcej ze swoich składników.

Stwórz coś wyjątkowego!

Wiele menu zawiera pizzę, kanapki lub sałatki, dzięki czemu stawiając na to samo nie wyróżnisz się. Spróbuj ulepszyć klasykę, dodając zmianę coś unikatowego, co będzie pasować do marki Twojej restauracji. Czasem wydawałoby się zwykłe wędzarnie ogrodowe mogą wnieść sporą różnice w menu, na tyle że gości restauracji będą przychodzić na te delikatesy z wędzarni. Zatem pomyśl o tym i poszukaj gdzie w okolicy jest dobry producent wędzarni ogrodowych by czym szybciej urozmaicić swoją ofertę (zobacz przykładowe wędzarnie na stronie https://www.metgard.pl/137-wedzarnia-ogrodowa).

Prosty język

Możesz pomyśleć, że dziwne nazwy Twoich dań są zabawne, a Twoje pretensjonalne warunki gotowania są tak wyrafinowane, że trzeba to uwzględnić w języku menu – ale prawdopodobnie takie udziwnienia będą tylko drażnić Twoich klientów. Można pokazać trochę osobowości, ale skup się na jedzeniu, a nie na słowach.

Krótka karta

Mówiąc najprościej, jedna restauracja nie jest w stanie wyróżnić się w każdym daniu z dziesięciostronicowego menu. Lepiej trzymać swoje menu jak najkrótsze i uwydatniać swoje mocne strony. Klienci wolą wybierać spośród 10 niesamowitych potraw niż 100 takich samych.

Aktualizacja danych

Ceny żywności i dostępność zmieniają się – tak powinno być również, jeśli chodzi o Twoje menu! Możesz usunąć coś, co stało się zbyt kosztowne lub dodać kilka sezonowych warzyw.

Ładny wygląd

Nie ozdabiaj swojego menu typowym clip-artem – to jest rozpraszające i nie dodaje nic ciekawego w oczach Twoich klientów. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się dołączyć zdjęcia rzeczywistego jedzenia, wybierz zdjęcia, które sprawią, że Twoje potrawy będą wyglądały apetycznie. Fotografia kulinarna jest trudna, więc warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnego fotografa.

I na koniec zastanów się, czy jest coś bardziej nieapetycznego niż literówka? Zdecydowanie nie chcesz, aby Twoi klienci zauważyli twoje błędy zamiast jedzenia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*