Ranking najbardziej popularnych foteli biurowych 2018 r.

pexels-photo-296883

Fotele biurowe to najważniejsze elementy wystroju każdego biura, bez względu na branżę czy rodzaj działalności firmy. Powinny być one przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, ale jednocześnie musza być bardzo efektowne, stylowe i dopasowane do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie się świetnie prezentowało, a biuro będzie prawdziwą wizytówką firmy.

Trendy w fotelach biurowych zmieniają się dosyć często, choć nie tak często jak trendy wnętrzarskie dotyczące wystroju domu czy mieszkania. Wśród popularnych foteli w 2018 roku zauważyć można było zarówno klasyczne modele, jak i zupełnie nowatorskie, designerskie wersje mebli biurowych. Warto jednak pamiętać, by w wystroju wnętrza, także biurowego, nie podążać jedynie ślepo za modą. Najważniejsze, aby meble zapewniały komfort i wygodę użytkowania. W przypadku mebli biurowych ich wygląd zdecydowanie schodzi na drugi plan, choć również ma wpływ na wystrój wnętrza.

Prostota zawsze jest modna i na czasie

W 2018 roku popularne w e wnętrzach biurowych były klasyczne fotele o prostym kształcie i niczym niezakłóconej stylistyce. Najpopularniejsze są fotele na kółkach, dzięki czemu można je bez problemu przestawiać z miejsca na miejsce. Świetnym rozwiązaniem są również modele, w których jest możliwa regulacja wysokości siedziska oraz oparcia. Dzięki temu każdy użytkownik może sobie dopasować fotel do swoich indywidualnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem zamiast foteli we wnętrzach biurowych może też być sofa czy kanapa chesterfield z funkcją spania, co sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach użytkowanych przez ogół pracowników i służących do chwili wytchnienia podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wśród wszystkich modeli foteli zdecydowanie bardziej popularne są wersje z podłokietnikami, które są bardziej wygodne i ergonomiczne niż podobne modele, ale pozbawione podłokietników. Te drugie nie są zbyt wygodne, jeżeli użytkujemy je codziennie przez kilka czy kilkanaście godzin. Warto o tym pamiętać, nawet jeśli fotel prezentuje się naprawdę bardzo efektownie i stylowo.

Nowoczesny design nie zawsze jest funkcjonalny

Wśród foteli biurowych, które oferowali producenci w 2018 roku można było również znaleźć sporo nowości, zaprojektowanych przez światowej klasy projektantów. Fotele biurowe łączą w sobie ergonomię i wygodę użytkowania z nowoczesnym designem, który można dopasować do konkretnej stylistyki wnętrza. Bardzo modne są niebanalne fotele o ciekawym i niepowtarzalnym kształcie, które nie tylko są funkcjonalne, ale również mogą służyć jako ciekawe elementy wystroju wnętrza i dekoracje, które doskonale wpisują się w klimat konkretnego pomieszczenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na nowoczesne fotele, które zachwycą nas wyglądem, warto je wypróbować przed zakupem i sprawdzić, czy poza wyglądem są również funkcjonalne i ergonomiczne. W przeciwnym bowiem razie uzyskamy jedynie wspaniałą dekorację, a do codziennego użytkowania i tak trzeba będzie kupić bardziej wygodne krzesło. Taka inwestycja zdecydowanie się nie opłaca, gdyż trzeba będzie kupić dwa meble, a użytkowanie będzie ograniczone tylko do jednego. Zachowajmy więc zdrowy rozsądek podczas oglądania katalogów wnętrzarskich z nowoczesnymi trendami. Niektóre meble doskonale prezentują się tylko na zdjęciach, a w codziennym użytkowaniu zdecydowanie nie sprawdzają się.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*