Antybiotykowe FAQ dla każdej pracującej mamy

cold-3861935_960_720

Ogólne porady dotyczące antybiotyków to cel niniejszego artykułu skierowanego dla współczesnych, zapracowanych mam.

Niniejsza notka zawiera ogólne informacje na temat antybiotyków dla dzieci i ich stosowania antybiotyków u dzieci. Informacje mogą różnić się od informacji podanych przez producenta antybiotyku Twojego dziecka – dlatego zawsze należy uważnie przeczytać dołączoną do leku ulotkę. Tutaj można też przeczytać więcej o antybiotykach.

Jeśli u dziecka kiedykolwiek wystąpiła reakcja na jakikolwiek antybiotyk, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku – antybiotyku.

Dlaczego ważne jest, aby dziecko przyjmowało antybiotyk?

Jeśli Twojemu dziecku lekarz przepisał leczenie antybiotykiem, ważne jest, aby przyjmował ten lek tak, aby zabijał szkodliwe bakterie i pozbywał się infekcji lub zapobiegał jej.

Ile antybiotyków powinienem podawać i kiedy powinienem go podawać?

Lekarz określi ilość leku (dawkę) odpowiednią dla Twojego dziecka. Dawka będzie pokazana na etykiecie leku. Lekarz lub farmaceuta poinformuje również, jak często należy podawać lek. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, o tym, ile i kiedy podać.

Co się stanie, jeśli zapomnę podać lub podam za dużo?

Antybiotyki działają najlepiej, jeśli są podawane regularnie. Antybiotyki najprawdopodobniej nie spowodują żadnych problemów, jeśli przez pomyłkę podasz dodatkową dawkę. Jeśli obawiasz się, że zapomniałeś podać kilka dawek lub dałeś za dużo, skontaktuj się z lekarzem.. Jeśli dzwonisz po poradę, skontaktuj się z lekarzem – mając pod ręką opakowanie.

Czy inne leki mogą być podawane w tym samym czasie?

Możesz podać dziecku leki zawierające paracetamol, chyba że lekarz zaleci inaczej. Niektóre antybiotyki nie powinny być przyjmowane z niektórymi powszechnymi lekami, które można przyjmować na receptę. Przed podaniem jakichkolwiek innych leków dziecku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Obejmuje to również:

  • leki ziołowe

  • leki, które można kupić bez recepty.

Ogólne porady dotyczące antybiotyków

Ważne jest, aby twoje dziecko ukończyło zalecaną dawkę antybiotyku. Oznacza to, że musi przyjmować lek przez określoną liczbę dni, które zalecił lekarz zalecił lub do czasu, aż lek zostanie przyjęty. Jeśli za wcześnie przestaniesz podawać antybiotyk, kłopotliwe bakterie, które pozostaną, znów zaczną się rozmnażać i mogą spowodować kolejną infekcję. Istnieje również ryzyko, że te bakterie będą niejako odporne na pierwszy antybiotyk. Oznacza to, że mogą nie działać następnym razem, a Twoje dziecko może potrzebować innego antybiotyku, który może nie działać tak dobrze lub może powodować więcej efektów ubocznych.

Dzieci są czasami chore – mają wymioty lub biegunkę podczas przyjmowania antybiotyków. Zachęć ich do picia wody, aby zastąpić utracony płyn. Nie należy podawać dziecku leku, które może powstrzymać biegunkę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Staraj się podawać lek codziennie o tej samej porze, aby zapamiętać i upewnić się, że w organizmie dziecka znajduje się odpowiednia ilość leku do zabicia bakterii.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*