Jak przyrządzić na ognisku kiełbasy, kanapki i inne smakołyki?

pexels-pavel-danilyuk-9143964

Masz wybrane pole namiotowe, namiot gotowy i 10 niezbędnych rzeczy w plecaku. Ale co z jedzeniem? Jeśli nie chcesz utknąć w jedzeniu suszonych potraw, czas wykazać się kreatywnością przy ognisku.

Co więc można przygotować na ognisku?

Na ognisku można przyrządzać kiełbasy i inne mięsa, kanapki, owoce, warzywa, chleb i prawie wszystko, co można przyrządzić w domu. Wszystko jest kwestią posiadania odpowiedniego sprzętu, który umożliwi wykonanie zadania. Sprzęt taki jak patelnie żeliwne, widełki typu https://art-win.pl/46-widelki-nierdzewne, a nawet rożny pozwolą Ci przyrządzić na ognisku niemal wszystko.

Rzeczy, które można usmażyć na widełkach

Jednym z najprostszych sposobów przyrządzania potraw na ognisku jest nałożenie jedzenia na patyk, a jeszcze lepiej – widełki nierdzewne i upieczenie tego niczym pianki marshmallow. Fantazyjne widełki nie są nawet potrzebne, jeśli podróżujesz z plecakiem lub biwakujesz. Jednak choć wystarczy znaleźć mocny kij lub strugać czubek na gałęziach znalezionych na ziemi, zdecydowanie wygodniej będzie działać z widełkami właśnie.

Jeśli jednak postawisz na kij – upewnij się, że wybrany jest wystarczająco długi, abyś mógł usiąść w bezpiecznej odległości od ogniska. Powinien być również wystarczająco twardy, aby utrzymać na nim żywność, ale nie na tyle kruchy, aby pękał lub wyginał się pod ciężarem.

Jeśli zdecydujesz się na smażenie na widełkach lub na patyku, wszystko, co musisz spakować, to produkty, które planujesz ugotować, oraz wszelkie dodatki i przyprawy, które do nich pasują. Niektóre produkty, zwłaszcza mięsa, będą musiały być przechowywane w stanie schłodzonym, ale zawsze możesz wrzucić do torby kilka bloków lodu lub zamrozić je poprzedniego wieczoru. Następnie pozwól im rozmrozić się w plecaku podczas wędrówki lub innych zajęć, a wieczorem przyrządź je na kolację.

Co możesz rozważyć?

  • Parówki

  • kiełbaski

  • klopsiki

  • nuggetsy

  • krewetki

Mięsa, które można łatwo ugotować na patyku, obejmują parówki, kiełbaski lub dowolne wcześniej uformowane mięso, które zachowuje swój kształt. Wypróbuj też mini kiełbaski w puszkach, klopsiki, krewetki i nuggetsy z kurczaka. Aby przygotować kebab, należy zamarynować swój ulubiony kawałek mięsa i przyrządzić go na obiad nad ogniskiem.

Innym popularnym mięsem, które większość ludzi uwielbia, jest bekon, którego ugotowanie nie wymaga nawet patelni. Wystarczy owinąć go wokół patyka lub złożyć kilka razy na patyku i przytrzymać nad płomieniem. Jeśli chcesz, żeby było jeszcze bardziej wyrafinowanie, zawiń mięso w boczek i usmaż razem.

Kanapki znad ogniska? Proszę bardzo!

Może to być:

  • Dowolna kanapka z mięsem

  • Grillowany ser

  • Masło orzechowe

Każdą kanapkę można podgrzać nad ogniskiem, aby rozgrzać się po zachodzie słońca. Weź kanapkę z mięsem na lunch, grillowany ser, a nawet klasyczne masło orzechowe z galaretką i przekrój ją na pół. Połóż połówki na szpikulcu, jedną po drugiej i pozwól serowi roztopić się w ogniu, a chleb będzie przypieczony i ciepły. Jeśli Twoja kanapka ma dużo innych dodatków i boisz się, że się zsunie, pokrój ją na ćwiartki i usmaż po kilka na każdym patyku lub widełkach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*