Przedszkolne „must have”, czyli spoglądamy na podstawowe wyposażenie placówki

kariera 24 edusklep

Przedszkolanki i nauczyciele muszą mieć odpowiedni dobór dostępnych materiałów i przyborów, aby zachęcić dzieci do aktywnego odkrywania świata poprzez zabawę i ciągłe uczenie się. W tym kontekście szybkie spojrzenie na to, czego nie może zabraknąć w ramach każdego przedszkola.

 1. Maty i poduszki podłogowe

Niezależnie od tego, czy jest to czas na drzemkę, czas opowiadania bajek, czy czas zabawy, przedszkolaki uwielbiają wygodnie spędzać czas na podłodze. Zapewnienie im mat wypoczynkowych, poduszek podłogowych i miejsca do odpoczywania pozwoli dzieciom zrelaksować się w czasie odpoczynku, zabawy i nauki.

 2. Klocki i układanki

Klocki i łamigłówki pomagają zaangażować i rzucić wyzwanie umysłom maluchów. Odkrywanie, budowanie i odkrywanie za pomocą klocków i zagadek oferuje praktyczne nauczanie. Dzięki tym narzędziom i zabawkom małe dzieci mogą zacząć rozumieć pojęcia, które obejmują równowagę, grawitację, sortowanie i organizację.

 3. Plac zabaw

Zapewnienie przestrzeni dla dzieci, która pozwala im ożywić własną wyobraźnię przy pomocy kostiumów, rekwizytów, a nawet lalek to wyposażenie przedszkola które znajduje się na liście obowiązkowych sal. Zabawa z udziałem takich elementów pomaga maluchom w odkrywaniu prawdziwych scenariuszy życia, a także w realizacji udanych pomysłów na zabawę.

 4. Zakątek do czytania

Dzięki książkom, czasopismom i innym materiałom źródłowym, które dzieci mogą eksplorować samodzielnie lub w grupach – każdy maluch lepiej się rozwija, dlatego uwzględnienie kącika czytelniczego jest niezbędne dla każdego przedszkola. Dawanie maluchom okazji do odkrywania liter, słów, książek z obrazkami i książkami fabularnymi sprawia, że ​​nauka staje się przyjemnością.

 5. Stoły i krzesła

Angażowanie się w szkolny program nauczania lub kreatywne zajęcia sprawia, iż stoły i krzesła są koniecznością dla każdej klasy. Mocne i wygodne siedziska z wytrzymałymi blatami pomagają w kształceniu małych uczniów, zapewniając im odpowiednie meble do nauki, dzięki czemu mogą uczyć się jak najlepiej.

6. Artykuły artystyczne

Sztuka i rzemiosło są wielkim hitem wśród najmłodszych uczniów. Przechowywanie różnorodnych artykułów artystycznych, takich jak kredki, farby, papier kolorowy, klej i nożyczki, daje dzieciom narzędzia do tworzenia i projektowania asortymentów przedszkolnych, które można pokazywać w klasie lub zabierać do domu i pokazywać rodzinom.

7. Centrum muzyczne

Utworzenie obszaru, w którym małe dzieci mogą odkrywać muzykę, jest koniecznością. Słuchanie różnych stylów muzyki, odkrywanie różnych instrumentów oraz tańczenie i poruszanie się do rytmu daje dzieciom możliwość uczenia się poprzez eksplorację. Dodaj odrobinę elegancji dzięki szarfom, wstążkom czy hula hop.

8. Przechowywanie

Biorąc pod uwagę te wszystkie niezbędne do zajęć w przedszkolu przedmioty – ich właściwe przechowywanie staje się niezbędne. Wykorzystanie takich elementów, jak półki z książkami, czy kolorowe pojemniki do przechowywania, które pomagają zachować porządek i organizację, przyniesie korzyści wszystkim, w tym nauczycielom i przedszkolakom.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*