Prowadzisz firmę? Jaka maszyna myjąca podłogi będzie najlepsza?

hard-floor-cleaning

Nieskazitelnie czysta podłoga to marzenie właścicieli wielu budynków użyteczności publicznej, lokali komercyjnych i prywatnych posesji. Utrzymanie posadzki w nienagannej czystości jest zadaniem niezwykle trudnym. W dzisiejszych czasach można oczywiście pomóc sobie, nabywając profesjonalny sprzęt do sprzątania, ale dostępnych opcji jest tak wiele, że często nie wiemy, które urządzenie będzie najlepsze. Co pomoże nam uzyskać idealną podłogę?

Co ma wpływ na wygląd podłogi?

Wygląd podłogi to nie tylko stan techniczny posadzki, ale także sposób jej pielęgnacji. Niektóre podłogi wymagają impregnowania co kilka lat, inne wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, by usunąć bieżący brud… Czy aby na pewno? Gdy usuwamy jedynie powierzchowne zabrudzenia, w głębi struktury podłogi gromadzi się brud, który ma wpływ na zmianę kolorystyki podłogi. Powierzchowne sprzątanie nie usunie brzydkich rys, smug czy pyłu dostających się w trudno dostępne szczeliny. Aby podłoga wyglądała pięknie i zachwycała blaskiem, należy zadbać o dobry stan techniczny posadzki, odpowiednią impregnację, dokładne czyszczenie i perfekcyjne polerowanie powierzchni.

Zobacz także: Maszyny do mycia podłóg w katalogu Multi-Matic.pl

Jak uzyskać efekt lśniącej podłogi?

Każda podłoga wymaga innych zabiegów pielęgnacyjnych, by można było uzyskać efekt lśniącej tafli jeziora. Dobrze dobrana maszyna myjąca podłogi potrafi zdziałać cuda, trzeba tylko zwrócić uwagę na to, by jej możliwości nie ograniczały się tylko do jednej funkcji. Warto poznać maszyny Numatic, ponieważ w większości są to urządzenia wielofunkcyjne, a ich jakość jest ceniona na całym świecie. Ofertę szorowarek do podłóg możesz zobaczyć na stronie: http://www.numatic-haerson.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-czyszczace/szorowarki-do-podlog/. Mycie podłóg nie powinno ograniczać się jedynie do usuwania powierzchownego brudu za pomocą zwilżonej ścierki czy gąbki. Dużo lepsza od tradycyjnej automatycznej myjki będzie maszyna szorująco-czyszcząca, która została wyposażona w odpowiednie szczotki i doczyści nawet najtrwalsze zabrudzenia, przywracając podłodze jednolity kolor. Szorowarka automatyczna powinna też być wyposażona w system osuszający, aby nie narażać posadzki na zbyt długi kontakt z dużą ilością wody – dla niektórych podłóg – zwłaszcza tych drewnianych – nadmierna wilgoć jest niewskazana, ponieważ może powodować przebarwienia lub odkształcenia. Nie można zapomnieć o funkcji polerowania – najlepiej, by maszyna myjąca podłogi również posiadała taką funkcję, ponieważ manualnie nigdy nie będziemy w stanie równie dobrze wypolerować powierzchni; poza tym zajmowałoby to zbyt wiele czasu.

Dbajmy o podłogę każdego dnia

Zwalczanie pluskiewTrzeba podkreślić, że nawet najlepsze, najbardziej uniwersalne urządzenia do mycia podłóg na nic się nie zdadzą, jeśli nie będziemy dbać o stan podłogi. Aby była ona piękna, trzeba ją nie tylko odpowiednio czyścić i pielęgnować, ale również troszczyć się o nią każdego dnia. Szczególnie wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne są podłogi drewniane, dlatego nie zaleca się chodzenia po nich w butach (zwłaszcza w szpilkach oraz w obuwiu z mocno wyprofilowaną, twardą podeszwą), a wszelkie meble, które często przesuwamy – jak stolik kawowy, fotele czy krzesła – powinny być podklejone specjalnymi filcowymi podkładami. Również powierzchnie innego typu wymagają delikatnego traktowania. Jeśli rozlejemy coś, czego barwnik intensywnie wnika w strukturę podłogi (czerwone wino, sok owocowy), koniecznie posprzątajmy plamę od razu, zanim posadzka ulegnie odbarwieniu.

Urządzenia zapewniające piękny wygląd Twojej podłodze znajdziesz na: http://www.numatic-haerson.pl/.

1 odpowiedzi "Prowadzisz firmę? Jaka maszyna myjąca podłogi będzie najlepsza?"

  1. Ciekawe :) polecam, dobrze napisane.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*