Projekty domów ekologicznych

Przechwytywanie

Podstawy projektowania domu ekologicznego mogą zaoszczędzić tysiące! Kochamy świetną architekturę i sprytny design. Ale uwielbiamy jeszcze bardziej, gdy najlepsze praktyki projektowania mieszkań łączą się z zasadami zrównoważonego rozwoju. Takie projekty domów szkieletowych ekologicznych są dzisiaj najbardziej pożądane.

Wiele lokalnych rad polskich wspiera teraz projekty domów ekologicznych i plany pięter oraz zachęca budowniczych domów ekologicznych do korzystania z licznych osiągnięć technologii i materiałów budowlanych. To sprawia, że dzisiaj jeszcze łatwiej jest zbudować dom energooszczędny.

Jak więc zbudować ekologiczny dom?

Przyjazne dla środowiska praktyki można stosować na wiele sposobów podczas projektowania i budowy domu – czy to:

  • redukując odpady podczas budowy,

  • wybierając zrównoważone materiały i materiały o niskiej energii,

  • wykonać dom tak, aby w pełni wykorzystać pasywne ogrzewanie i chłodzenie.


Ekologiczny dom nie musi
mieć turbin wiatrowych ani być przykryty zielonym dachem (choć z pewnością takie rozwiązania pomagają poprawić wydajność domu). Jeśli szukasz sposobów na zapewnienie bardziej zrównoważonego rozwoju w domu, oto kilka czynników, które możesz rozważyć.

Zmniejszenie zużycia energii dzięki przemyślanemu projektowi

Zapytaj dowolnego projektanta domów ekologicznych, a powiedzą ci, że dobrze zaprojektowany dom ma wiele narzędzi i metod, które zmniejszają zależność domu od energii elektrycznej zasilanej węglem – możesz też od razu wejść na https://archido.pl, by to sprawdzić. Może to oznaczać wszystko, od korzystania z naturalnego światła przez świetliki lub podświetlane okna, po stosowanie energooszczędnego oświetlenia LED i urządzeń, wraz z oprawami wodnymi i energooszczędnymi systemami do gorącej wody.

złącza okrągłeBez względu na to, jak ekologiczne może być Twoje planowanie, zbyt duży dom nie będzie miał tak samo energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska śladu, więc weź pod uwagę wielkość nowego domu.

Nie oznacza to, że musisz ograniczyć się pod względem wielkości. Zamiast tego bądź bardziej rozważny w temacie dostępnej przestrzeni i tego, czego faktycznie potrzebujesz. Nie musi to być rozmiar, tylko efektywne wykorzystanie przestrzeni i elastycznych rozwiązań. Planowanie projektu eko domu z myślą o stylu życia to dobry początek, gdy podążasz za fundamentami zrównoważonego projektowania.

Energooszczędne projektowanie dzięki pasywnym zasadom projektowania

Projekt pasywny odnosi się do zrównoważonego standardu budynku, który wykorzystuje lokalny klimat i warunki panujące na terenie, aby utrzymać komfortową temperaturę w domu. Około 40% całkowitego zużycia energii przez gospodarstwo domowe jest przeznaczone na ogrzewanie i chłodzenie – czasem jeszcze bardziej, gdy żyjemy w ekstremalnych klimatach. Korzystając z pasywnych zasad projektowania, kwotę tę można zmniejszyć prawie do zera. Opierając się na zasadach pasywnego projektowania i zrównoważonego rozwoju, modułowe domy koncentrują się wokół naturalnych warunków związanych z ich konkretną lokalizacją, aby zmaksymalizować wydajność domu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*