Prawo nieruchomości – gorący towar na rynku karier

5-misperceptions

Niezaprzeczalnie jest to jedna z „gorących” dziedzin prawa, prawo nieruchomości stało się ostatnio bardzo atrakcyjnym wyborem dla studentów prawa i uznanych prawników chcących zmienić obszary praktyki. Zanim jednak podejmie się decyzję o pójściu w tę stronę – warto zobaczyć, co może ci zaoferować ta dziedzina.

Prawnicy często zaczynają robić coś innego. Być może dzieje się tak dlatego, że prawo nieruchomości jest naturalnym uzupełnieniem wielu innych specjalności prawnych – od międzynarodowego prawa spółek, poprzez prawo rozwodowe, aż po prawo ochrony środowiska. Prawo nieruchomości może dodać więcej wartości do rozwijającej się praktyki. Lub ta specjalizacja może być dobrym sposobem na przeniesienie się do innej niszy prawnej, jeśli nie jesteś zadowolony z tej, w której jesteś teraz.

Ogólnie rzecz biorąc, ta praca jest związaną z praktyką, która ma realne korzyści. Czy to nisza dla Ciebie?

Jeśli lubisz organizować, lubisz poczucie ukończenia jednego projektu i przechodzenia do następnego, masz dobre umiejętności negocjacyjne i cieszysz się drobnymi szczegółami umów – wtedy prawo nieruchomości może być dla ciebie. Prawo nieruchomości to dobra umiejętność, którą masz pod swoim pasem, bez względu na to, do jakiej dziedziny prawa chcesz dążyć.

Jedna specjalność na wiele sposobów.

Prawo nieruchomości to dobra specjalność nadająca się łączenia się z innymi. Może być częścią praktyki prawa rodzinnego, jeśli chodzi o podział aktywów i nieruchomości. Może być częścią planowania majątkowego, w tworzeniu opcji do dystrybucji nieruchomości. Są też miejsca pracy dla prawników zajmujących się nieruchomościami, którzy są prawnikami w kancelariach prawnych, organizując zakupy domów czy inwestycji takich jak nowe mieszkania Warszawa Włochy. Chodzi też o wszelkie transakcje dotyczące nieruchomości dla firmy i jej prawników.

Prawo nieruchomości może stanowić dodatek do już pracowitej praktyki ogólnej, niszy na szerszym polu, samodzielnego przedsięwzięcia (jak w przypadku praktyki mieszkaniowej). Może to również być podstawą do pracy w niszy, do której chcesz dążyć – takim jak prawo ochrony środowiska lub prawo międzynarodowe.

Obecnie prawo nieruchomości jest podstawową praktyką w międzynarodowym prawie gospodarczym. Praca na rynku nieruchomości często wymaga ułatwiania negocjacji między długą listą osób i podmiotów – na przykład deweloperów, banków i korporacji, często zlokalizowanych w różnych krajach – a następnie sporządzania umów i innych dokumentów potrzebnych do zamknięcia transakcji.

Tak więc, jeśli chcesz wejść w międzynarodowe prawo nieruchomości, nie tylko potrzebujesz umiejętności prawnych, ale także umiejętności językowych, dyplomatycznych i organizacyjnych, aby zarządzać transakcjami obejmującymi wiele narodów.

Jednak tak można obficie zarabiać na życie, bo gospodarka – lokalna i krajowa – wpływa na nieruchomości i możliwości praktykowania prawa nieruchomości. Powinieneś rozważyć też rynek, planując swoją karierę. Duże miasta mają więcej mieszkań i więcej obrotów mieszkaniowych niż w większości małych miast, więc mogą być dobrym miejscem do praktykowania prawa nieruchomości mieszkaniowych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*