Praca elektryka – tego o niej nie wiedziałeś!

electrician-1080586_960_720

Zazwyczaj nie myślimy o tym, dopóki coś nas nie zawiedzie i potrzebujemy elektryka, który zdaje sobie sprawę, jak bardzo jesteśmy zależni od elektryczności. W naszym codziennym życiu i przy tak wielu różnych działaniach potrzebujemy i intensywnie korzystamy z energii elektrycznej.

Chcemy, aby elektrycy zapewnili szereg usług elektrycznych, które podnoszą komfort i ogólniejszy standard życia, ale niewielu z nas ma szerokie zrozumienie roli elektryka i kontekstu ich pracy.

Tutaj podajemy kilka ciekawych faktów o elektrykach … niektóre z nich mogą cię zaskoczyć!

W wysoce niebezpiecznym obszarze prac elektrycznych nie ma miejsca na błędy. Elektrycy, którzy stali się mistrzami w swoim fachu, od wielu lat szkolą się poprzez teorię i praktyczne doświadczenie. Po ukończeniu stażu i uzyskaniu tytułu licencjonowanego elektryka, muszą pracować w terenie przez 3 lata, zanim będą mogli ubiegać się o tytuł magistra elektryka, a ich kwalifikacje są dokładnie sprawdzane.

Podobnie jak lekarz, elektryk z Wrocławia tudzież każdego innego miasta w Polsce musi być dobrze wyszkolony, aby móc diagnozować problemy elektryczne i znaleźć dla nich właściwe rozwiązania.

Niewiele osób to wie, ale aby pracować w zawodzie elektrycznym, niezbędne jest widzenie kolorów. Często jedynym sposobem odróżnienia różnych typów okablowania jest zastosowanie systemu oznaczonego kolorami, a bez widzenia kolorów osoba pracująca przy okablowaniu może popełnić fatalny błąd.

Konserwacja systemów elektrycznych dla domów i organizacji jest kluczową rolą elektryka. Większość elektryków jest specjalistami w dziedzinie elektrotechniki lub konserwacji, ale coraz więcej specjalistów spełnia się jeśli chodzi o obie funkcje. Elektrycy mogą również specjalizować się w aspektach mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych lub zewnętrznych, ale znowu wielu elektryków może pracować w więcej niż jednym z tych obszarów.

pomiary elektryczneElektrycy dopiero planujący karierę zawodową, coraz częściej decydują się na początku kariery dołączyć do dużych firm, gdzie mogą poznać specyfikację pracy na wielu  stanowiskach. Jest to również szansa na zdobycie, dodatkowych uprawnień dla początkujących.

W przypadku firm takich jak ZRE Małopolska, która świadczy kompleksowe usługi elektryczne, nie może narzekać na brak chętnych do podjęcia pracy. Ma to również związek z tym że firma realizuje zarówno projekty do domów jednorodzinnych, jak również zajmuje się obsługą firm.

Wielu elektryków posiada wiele talentów, a niektórzy z nich mają za sobą bardzo różne kariery. Na przykład, Rowan Atkinson, obecnie znany z bycia komikiem, ma tytuł magistra inżynierii elektrycznej, który uzyskał w The Queen’s College w Oksfordzie, a Alfred Hitchcock studiował również inżynierię od najmłodszego wieku. George Harrison z The Beatles był również uczniem elektryka, chociaż nie był w tym zbytnio skuteczny i porzucił tę karierę.

Częścią pracy elektryka jest przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa. Zagrożenia elektryczne są bardzo realne i dlatego istnieje wiele przepisów dotyczących bezpieczeństwa, które muszą być dobrze dostosowane przez elektryków. Ponieważ elektrycy pracują w różnych miejscach i różnych typach budynków, muszą zawsze przestrzegać właściwych i właściwych przepisów budowlanych gdy instalują modele elektryczne.

Duża część pracy elektryka polega na identyfikacji, diagnozowaniu i ocenie wad i problemów. W wielu przypadkach przyczyna problemu może nie być widoczna i jest to jeden z powodów, dla których elektrycy stosują tak wiele narzędzi diagnostycznych. Elektryk nie tylko musi być dobry w matematyce, ale także musi umieć czytać plany i schematy techniczne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*