Pożyczki pozabankowe i ich korzyści dla Twojego biznesu

170652634-56a0a3413df78cafdaa37f82

Przy złym stanie gospodarki, kredytodawcy – zwłaszcza banki – wprowadziły bardziej rygorystyczne środki w celu pozbycia się osób, które już brały kredyty w przeszłości i nie oddawały ich albo robiły problemy z oddawaniem. Poprzez te działania, są pewni, że będą współpracować tylko z takim rodzajów kredytobiorców, którzy będą spłacać kredyty, a więc pomagają utrzymać ich działalność.

Co z kredytobiorcami ze złą historią?

Ci z kredytobiorców, którzy już mają złe wyniki w ramach historii kredytowych i pilnie potrzebują kredytów mieli przez jakiś czas problem ze znalezieniem dobrej alternatywy, ale teraz mogą korzystać z usług pożyczkodawców pozabankowych w celu uzyskania pożyczki w wysokości do około 10 tysięcy złotych.

W okresie recesji, jedynymi osobami, którym udało się uzyskać dostęp do pożyczek byli ci, którzy mieli dobre wyniki w historii kredytowej. To dlatego, że banki zdecydowały się skonfigurować sporo rygorystycznych środków, które natychmiast zdyskwalifikowały osoby, które miały mniej niż idealną sumę punktów kredytowych. Doprowadziło to do sporych problemów dla wielu osób. Wraz z rozwojem sektora rynku finansowego, więcej graczy dołączyło do rynku i w wyniku tego mamy dzisiaj wiele niebankowych instytucji finansowych. Ta grupa kredytodawców to zdecydowanie mniej zasad w odniesieniu do możliwości zaciągania pożyczek, co przyczyniły się do tego, że osoby z niższymi wynikami historii kredytowych są dzisiaj w stanie uzyskać dostęp do pożyczek osobistych. Pożyczki te są często wydawane bez kontroli tożsamości – co odbywa się na poziomie zaufania do kredytobiorców. Dobrą wiadomością jest to, można uzyskać dostęp do pożyczek osobistych na więcej niż tysiąc złotych.

Jakie jeszcze inne różnice?

W przeciwieństwie do kredytów bankowych, gdzie trzeba używać własnego domu lub innych aktywów jako zabezpieczenia w celu zaciągnięcia pożyczki tutaj nie jest to wymóg w odniesieniu do pożyczek pozabankowych, a także przyczynia się to do zapewnienia, że te osoby, które nie posiadają jeszcze domu również mogą mieć dostęp do kredytów.

Korzyści dla firmy

Aby firma mogła sobie pozwolić na kredyt bankowy, musiała przez proces lustracji który jest bardzo rygorystyczny. Z tego powodu prawie jedna trzecia wniosków kredytowych dla firm w końcu jest zdyskwalifikowana. Jest to wręcz przeciwnie regułą w odniesieniu do pożyczkodawców pozabankowych, ponieważ nie istnieją tam dla firm surowe wymagania. Najważniejsze jest to, by jako firma ubiegająca się o taką pożyczkę mieć stały dochód. Im ma się lepszy – tym większe korzyści w odniesieniu do zasad zaciąganie kredytów, gdyż na tej podstawie pozabankowy pożyczkodawca podsumowuje warunki umowy.

Aktywne konto bankowe

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu w banku musisz posiadać konto w banku, które jest aktywna przez okres nie krótszy niż dziewięćdziesiąt dni. To może być obecne konto firmowe lub konto oszczędnościowe, przy czym ten ostatni rachunek jest najlepszy, gdyż zwiększa twoje szanse. Zostaniesz także zobowiązany do przedstawienia pewnych dokumentów, takich jak wyciągi bankowe z ostatnich trzech miesięcy.

Jeżeli zamierzasz wziąć kredyt w banku koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie daje kalkulator kredytowy na przykład tutaj http://procredito.pl/kredyty/kredyt-kalkulator

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*