Pożyczka finansowa na utworzenie nowego miejsca pracy – sprawdź jakie masz możliwości

Close up of business handshake in the office

Młody, lecz dobrze rozwijający się biznes – to sama radość. Czasem jego rozwój może wręcz spowodować, że zacznie brakować ci czasu na wywiązanie się z wszystkich terminów i obowiązków. Jednak spokojnie, zawsze wtedy gdy brakuje Ci rąk do pracy choć może ci się wydawać inaczej, możesz z powodzeniem zatrudnić nowego pracownika. Na rynku można znaleźć wiele nisko oprocentowanych pożyczek, które pozwalają na bardziej osiągalne utworzenie miejsca pracy. Co za tym idzie: z taką osobą możesz szybko i sprawnie wyposażyć stanowisko i przygotować je dla nowego pracownika. Potem pozostanie jedynie zatrudnić osobę bezrobotną, a najlepiej tą która jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy.

Co zrobić aby skorzystać z pożyczki na utworzenie nowego stanowiska?

To banalnie proste! Wszystko, co musisz zrobić to kilka kroków. Pożyczka taka jest stosunkowo łatwa do uzyskania. Przede wszystkim należy wypełnić stosowny wniosek i dołączyć do niego niezbędną dokumentację. Kolejnym krokiem jest złożenie takowych papierów u pośrednika finansowego. Uwaga – musi być to pośrednik, który działa na obszarze, w którym jest prowadzona twoja działalność gospodarcza.

To nie trwa długo!

Odpowiedź na to czy wniosek został przyjęty czy nie całe szczęście nie trwa długo. Wręcz przeciwnie bardzo szybka ocena. Zwykle nie trzeba czekać niż 14 dni roboczych, niemniej jednak to bardzo indywidualna sprawa, gdyż koniec końców jest to uzależnione od tego, jakiej jakości dokumenty przedłożyłeś. Oczywiście im wyższej jakości – tym szybsza odpowiedź. Potem przychodzi czas na uzyskanie odpowiedzi od pośrednika i gotowe: nowe stanowisko pracy może stać się rzeczywistością!

Co jeszcze warto wiedzieć?

To, że jeśli twój wniosek o kredyt na jedno stanowisko został pozytywnie rozpatrzony nie oznacza, iż nie możesz już ubiegać się o kolejne tego rodzaju pożyczki. Wręcz przeciwnie – możesz stworzyć tyle stanowisk, ile wymaga twoja aktualna sytuacja w firmie – zatem możesz złożyć wiosek o taką ilość pożyczek, ilu pracowników potrzebujesz. Co więcej, zwykle są one pozytywne rozpatrywane.

Jacy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o takowe pożyczki? Lista jest bardzo długa.

Muszą jedynie postarać się o upewnienie, czy odpowiadają na kilka istotnych wymagań. Przede wszystkim mogą to być podmioty, które już korzystały z kredytów przeznaczonych na podjęcie działalności gospodarczej. Kolejną grupą są wszystkie osoby wskazane w art. 46 ust. 1 pkt 1 i 1a jak również w ust. 1a Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. O kim mowa dokładnie? To nie tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą, ale też niepubliczne przedszkola i szkoły. Z takiej pomocy kredytowej mogą również korzystać osoby fizyczne, ale też jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Warunkiem jest jednak to, by posiadały obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej. Rolnicy także mogą z powodzeniem korzystać z dobra, jakie jest pożyczka finansowa na utworzenie nowego miejsca pracy – dlaczego więc nie skorzystać z takiej kapitalnej pomocy?

Ciekawą opcją jest też pożyczka pod zastaw samochodu oferowana przez firmę speedcashpolska.pl

1 odpowiedzi "Pożyczka finansowa na utworzenie nowego miejsca pracy – sprawdź jakie masz możliwości"

  1. Coraz bardziej interesuję się kryptowalutami i wydaje mi się, że jest to dobra opcja inwestowania dla osób, które mają trochę wolnej gotówki. Na https://www.kryptoporadnik.pl/mapa-strony/ znalazłem ogromną bazę wiedzy o wirtualnych walutach, sporo poradników i wiadomości ze świata. Jest też notowanie kilku tysięcy walut. Kursy podawane są w czasie rzeczywistym, można więc na żywo obserwować jak zmienia się wartość danej waluty i w co warto aktualnie wejść.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*